Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsresultat SKK säsongen 01/02


  • Baltic Hopes Trophy
    Chicks girls: Sanna Holmskär 16/21, Sanna Bartoletti 18/21
    Cubs girls: Malin Truvé 1/27, Jill Asklund 18/27, Agnes Klinga 20/27
    Springs boys: Anton Truvé 2/9
    Debs girls: Emma Nathorst-Westfelt 9/13, Tess-Angelica Oldelius 10/13
    Novice girls: Anna Pokrovskaja 12/15, Ida Axling 15/15
  • Rejmes Cup 2002-03-10 - 11
    Senior B, damer:
    Annegret Bohler 1/1
  • Gull-Olle Pokalen (ingår i Sweden Cup) 2002-03-10 - 11
    Ungdom A14 flickor:
    Sara Ahlgren 11/14
    Ungdom pojkar:
    Anton Truvé 2/3
  • Stockholm Cup Final 2002-03-10 - 11
    Klass 3:
    Malin Truvé 2/11, Jill Asklund 3/11, Agnes Klinga 6/11
    Klass 4:
    Ebba Velander 12/15
    Klass 5:
    Felicia Bartoletti 1/10
    Klass 6:
    Sarah Kekonius 10/12
    Klass 7:
    Tess-Angelica Oldelius 1/4, Emma Nathorst-Westfelt 3/4
    Klass 9:
    Anna Pokrovskaja 4/10
  • Hans Lindhs trofé (ingår i Sweden Cup) 2002-02-16 - 17
    Ungdom pojkar:
    Anton Truvé 2/4
  • SSK-Cup 2002-02-16 - 17
    Minior A:
    Agnes Klinga 4/5
    Ungdom B:
    Tess Angelica Oldelius 3/12, Emma Nathorst-Westfelt 4/12
    Ungdom C:
    Cecilia Bohler 5/6
    Ungdom D:
    Emelie Edlund 8/17
    Senior B:
    Annegret Bohler 2/2
  • DASK tävlingen 2002-02-09 - 10
    Klass 1:
    Anna Pokrovskaja 1/7
    Klass 3:
    Felicia Bartoletti 1/11, Emma Nathorst-Westfelt 4/11, TessAngelica Oldelius 6/11
    Klass 6:
    Malin Truvé 2/9, Agnes Klinga 7/9
    Klass 10:
    Anton Truvé 1/2
  • Enköpingspiruetten 2002-02-09 - 10
    Klass D2:
    Ebba Velander 1/15, Birgitta Prytz 3/15, Laura Bergtoft 7/15, Emelie Edlund 13/15
    Klass B2:
    Lova Lindhe 2/11
    Klass D3:
    Sarah Kekonius 5/13
  • USM 1-3/2
    Klass Flickor Ungdom14:
    Sara Ahlgren 16/20
    Klass Pojkar Ungdom:
    Anton Truvé 5/14
  • EIF Piruetten 2002-01-26 - 27
    Klass 3:
    Malin Truvé 1/16, Jill Asklund 2/16
    Klass 4:
    Laura Bergtoft 10/24, Birgitta Prytz 11/24
    Klass 5:
    Felicia Bartoletti 3/12
    Klass 6:
    Sarah Kekonius 8/18, Cecilia Bohler 13/18
    Klass 9:
    Anna Pokrovskaja 3/9, Annegret Bohler 7/9
    Klass 13: Sarah Kekonius 7/15, Ebba Velander 14/15
  • Minitrofén 2002-01-27
    Klass 2: Sanna Holmskär 6/16, Susanna Bartoletti 6/16
    Klass 3: Anna Libert 1/15, Ida Kihl 2/15, Sofie Nilsson 3/15
  • Torvalla-trofén 2002-01-19
    Klass 3: Sarah Kekonius 2/13
    Klass 5: Ebba Velander 2/15, Emelie Edlund 10/15
    Klass 6: Lova Lindhe 11/12
  • Tuna Cup 2002-01-05 - 06
    Miniorer flickor:
    Malin Truvé 1/16, Jill Asklund 3/16
    Pojkar Ungdom:
    Anton Truvé 1/4
    Special Juniorer/Seniorer:
    Anna Pokrovskaja 6/9, Annegret Bohler 8/9
    Flickor B:
    Felicia Bartoletti 2/11, Emma Nathorst-Westfelt 8/11
  • LM 2001-12-01 - 02
    Miniorer flickor:
    Jill Asklund 3/7, Malin Truvé 5/7
    Ungdom 12 pojkar:
    Anton Truvé 2/3
    Ungdom 14 flickor:
    Sara Ahlgren 6/16
  • Linné Cupen 2001-11-24 - 25
    Klass 2:
    Lova Lindhe 13/16
    Klass 3:
    Agnes Klinga 4/4
    Klass 4:
    Birgitta Prytz 13/16
    Klass 5 yngre:
    TessAngelica Oldelius 4/12
    Klass5 äldre:
    Emma NathorstWestfelt 3/11, Cecilia Bohler 10/11
  • DM 2001-11-17 - 18
    Miniorer flickor:
    Malin Truvé 2/7, Jill Asklund 6/7
    Ungdom 12 pojkar:
    Anton Truvé 1/3
  • SKK Pokalen 2001-11-10 - 11 (resultaten för icke SKK åkare kan du hitta på Pokalen sidan)
    Klass 3 miniorer flickor:
    Malin Truvé 2/14, Jill Asklund 3/14, Agnes Klinga 5/14, Lova Lindhe 9/14
    Klass 4 Ungdom 12 flickor:
    Ebba Velander 4/17, Laura Bergtoft 10/17, Birgitta Prytz 13/17, Emelie Edlund 17/17
    Klass 5 Ungdom 12 flickor:
    Felicia Bartoletti 4/8
    Klass 6 Ungdom 14 flickor:
    Sarah Kekonius 5/17, Cecilia Bohler 11/17
    Klass 7 Ungdom 14 flickor:
    TessAngelica Oldelius 1/4, Emma Nathorst-Westfelt 2/4
    Klass 11 pojkar:
    Anton Truvé 1/5
    Klass 13 Ungdom 14 flickor:
    Sara Ahlgren 1/3
  • Boo Cupen 2001-10-27 - 28
    Klass 3 Miniorer: Malin Truvé 1/17, Lova Lindhe 14/17
    Klass 4 Ungdom 12: Laura Bergtoft 5/10
    Klass 5 Ungdom 12: Felicia Bartoletti 3/5
    Klass 6 Ungdom 14: TessAngelica Oldelius 1/9
    Klass 7 Ungdom 14: Emma Nathorst-Westfelt 2/2
    Klass 9 Juniorer öppen: Annegret Bohler 3/3
    Klass 13, Artistisk åkning:
    TessAngelica Oldelius 5/9, Sarah Kekonius 6/9, Emelie Edlund 8/9
  • SKF Trofén 2001-10-19 - 21
    Klass F, Ungdom pojkar:
    Anton Truvé 6/11
  • Väsby Cup 2001-10-13 - 14 
    Klass 3 Miniorer:
    Agnes Klinga 2/5, Lova Lindhe 5/5
    Klass 4 Ungdom 12:
    Laura Bergtoft 7/7
    Klass 7 Ungdom 14:
    TessAngelica Oldelius 2/3, Emma Nathorst-Westfelt 3/3
    Klass 9 Juniorer öppen:
    Annegret Bohler 4/5
  • Mavala trofén 2001-09-22 - 23
    Klass A, seniorer damer:
    Maria Kronlund 3/3
    Klass C, ungdom flickor: Sara Ahlgren 10/14
    Klass F, pojkar ungdom: Anton Truvé 2/2
    Klass 1, miniorer flickor:
    Malin Truvé 4/6, Jill Asklund 5/6
    Klass 2, Ungdom 12 flickor: TessAngelica Oldelius 7/13, Felicia Bartoletti 10/13, Emma Nathorst-Westfelt 11/13
    Klass 3, Ungdom 12 flickor: TessAngelica Oldelius 6/10, Cecilia Bohler 7/10

   

Uppdaterad: 16 FEB 2014 22:38 Skribent: Kenneth Lanneskog

 

 

Postadress:
Stockholms KK - Konståkning
Ordf. Mona Lanneskog, Ängbyhöjden 20
16850 Bromma

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info