Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsresultat SKK säsongen 02/03


  • Riga 2003-04-26 -- 27
    Juniors:
    Felicia Bartoletti 2/6, Anna Pokrovskaja 3/6, Cecilia Bohler 4/6, Emma Nathorst-Westfelt 5/6, Sara Ahlgren 6/6
    Debs boys: Anton Truvé 1/1
    Springs:
    Malin Truvé 1/2, Jill Asklund 2/2
    Cubs:
    Lina Betulander 2/3, Sanna Holmskär 3/3
  • Baltic Hopes Trophy 2003-04-10 --11
    Springs girls:
    Malin Truvé 2/21
    Debs boys: Anton Truvé 1/6
  • Dahlén-trofén 2003-03-30
    Klass 1:
    Margaretas show 4/7
    Klass  2: Alley Cat 3/6
  • USK:s Vårcup 2003-03-22, Uppsala
    Junior A:
    Sara Ahlgren 1/2, Anna Pokrovskaja 2/2
    Junior B: Cecilia Bohler 1/2
    Ungdom A: Malin Truvé 1/3, Felicia Bartoletti 2/3
    Ungdom B: Jill Asklund 1/2
    Minior B: Susanna Bartoletti 5/11
  • SSK-Cupen 2003-03-15 -- 16
    Junior A:
    Sara Ahlgren 6/10 (Anna Pokrovskaja bröt pga skada)
    Senior B:
    Annegret Bohler 1/1
    Ungdom A:
    Felicia Bartoletti 5/14, Malin Truvé 7/14
    Ungdom D:
    Emelie Edlund 7/14, Sara Chabraoui 11/14
    Minior B:
    Sanna Holmskär 7/16, Sofie Nilsson 11/16
     
  • Stockholm Cup final 2003-03-15 -- 16
    Klass 4:
    Birgitta Prytz 15/16
    Klass 5: Ebba Velander 11/16
    Klass 6: Jill Asklund 3/8
    Klass 7: Laura Bergtoft 15/15
    Klass 9: Cecilia Bohler 2/12, Olga Bessidskaja 4/12, Sarah Kekonius 6/12
  • Borlänge, 2003-02-22 -- 23
    Miniorer B1:
    Sanna Holmskär 3/18
    Ungdom A: Felicia Bartoletti 1/7, Malin Truvé 2/7, Agnes Klinga 4/7
    Ungdom B: Jill Asklund 2/15
    Junior A: Anna Pokrovskaja 1/1
    Senior B: Annegret Bohler 1/1
  • SKF-trofén, Upplands Väsby 2003-02-21 -- 23
    Ungdom pojkar:
    Anton Truvé 2/12 (Antons lag "Stockholm 1" kom 2/20)
  • Enköpingspiruetten, Enköping 2003-02-15 -- 16
    Klass Miniorer B: Susanna Bartoletti 11/12
    Klass Ung A: Emma Nathorst-Westfelt 7/10
    Klass Ung B: Ebba Velander 7/11
    Klass Ung C: Sarah Kekonius 2/8
    Klass Ung D: Laura Bergtoft 8/18
    Klass Junior B: Cecilia Bohler 5/12
  • EIF-piruetten (Stockholm Cup 4), Enebyberg 2003-02-08 -- 09
    Klass 2: Sanna Holmskär 3/22, Sofie Nilsson 10/22
    Klass 4: Ida Kihl 19/22, Anna Libert 17/22
    Klass 6: Jill Asklund 3/13, Ebba Velander 7/13
    Klass 7: Laura Bergtoft 17/20
    Klass 9: Sarah Kekonius 2/9, Olga Bessidskaja 6/9
  • Säterklippingen, Säter 2003-02-01
    Klass 5: Ebba Velander 1/4
    Klass 4b: Laura Bergtoft 6/15, Emelie Edlund 9/15
  • USM, Tyresö 2003-02-01 -- 02
    Ungdom 12 flickor:
    Malin Truvé 8/20
    Ungdom pojkar: Anton Truvé 3/17
  • DASK-tävlingen 2003-01-11 -- 12
    Klass 4: Laura Bergtoft 9/13
    Klass 5: Ebba Velander 2/10
    Klass 7A: Emelie Edlund 6/11
    Klass 7B: Ida Kihl 9/11, Anna Libert 10/11, Sara Chabraoui 11/11
    Klass 8B: Sofie Nilsson 5/10
  • LKF trofén 2003-01-11 -- 12
    Miniorer B:
    Sanna Holmskär 6/7, Susanna Bartoletti 7/7
    Ungdom B: Jill Asklund 1/7
    Ungdom 12 A: Malin Truvé 3/9
    Ungdom 14 A: Emma Nathorst-Westfelt 9/12
    Ungdom A pojkar: Anton Truvé 1/2
  • Tuna Cup (SKF kvalificering) 2003-01-05 -- 06
    Ungdom A pojkar:
    Anton Truvé 1/5
  • LM 2002-11-30 -- 12-01
    Ungdom 12 flickor: Malin Truvé 3/11, Agnes Klinga 8/11
    Ungdom 12 pojkar: Anton Truvé 2/6
    Ungdom 14 flickor: Felicia Bartoletti 9/15, Emma Nathorst-Westfelt 13/15, Tess-Angelica Oldelius 15/15
    Juniorer flickor: Anna Pokrovskaja 9/9 (Sara Ahlgren bröt, låg 8 av 10 efter kortprogrammet)
  • Österskäret 2002-11-23 -- 24
    Klass 10:
    Annegret Bohler 5/8
  • Linné-cupen 2002-11-23 -- 24
    Klass 2 äldre:
    Sanna Holmskär 4/12
    Klass 4B: Laura Bergtoft 6/14
    Klass 4C: Emelie Edlund 8/15
    Klass 5: Jill Asklund 4/15, Ebba Velander 6/15
    Klass 8: Cecilia Bohler 1/10, Sarah Kekonius 6/10
  • SKK Pokalen 2002-11-09 -- 10  För samtliga resultat för alla klubbar - Se Pokalen-sidan !
    Klass 2: Sanna Holmskär 8/21, Sofie Nilsson 12/21, Susanna Bartoletti 16/21
    Klass 4: Birgitta Prytz 1/14, Emelie Edlund 10/14, Ida Kihl 13/14
    Klass 5: Ebba Velander 3/8
    Klass 6: Agnes Klinga 3/7
    Klass 7: Laura Bergtoft 8/10
    Klass 9: Cecilia Bohler 1/8, Sarah kekonius 3/8, Olga Bessidskaia 6/8
    Klass 10: Annegret Bohler 3/7
  • DM 2002-11-02 -- 03
    Ungdom 12 flickor:
    Malin Truvé 1/9
    Ungdom 12 pojkar:
    Anton Truvé 2/4
    Ungdom 14 flickor:
    Felicia Bartoletti 7/14, Tess Oldelius 13/14, Emma Westfelt 14/14
    Juniorer flickor:
    Sara Ahlgren 16/17, Anna Pokrovskaja 17/17
     
  • Björk-Cupen 2002-10-26 - 27
    Miniorer:
    Sanna Holmskär 8/13
    Ungdom B:
    Jill Asklund 1/8, Agnes Klinga 2/8
    Ungdom A pojkar:
    Anton Truvé 2/2
    Ungdom A:
    Malin Truvé 2/7, Felicia Bartoletti 3/7, Tess Oldelius 6/7, Emma Westfelt 7/7
    Junior B:
    Cecilia Bohler 2/8
    Junior A:
    Sara Ahlgren 2/4, Anna Pokrovskaja 4/4
     
  • Boo-cupen 2002-10-26 - 27
    Klass 4, U12:
    Emelie Edlund 7/13
    Klass 5, U12:
    Ebba Velander 2/11
    Klass 7, U14:
    Laura Bergtoft 10/11
    Klass 13, Artistisk åkning:
    Sara Kekonius 3/5, Olga Bessidskaia 5/5
     
  • Torvalla trofén 2002-10-19
    Klass 1:
    Cecilia Bohler 2/6
    Klass 2:
    Jill Asklund 1/12, Agnes Klinga 2/12, Ebba Velander 7/12
    Klass 3:
    Emelie Edlund 9/12
    Klass 5:
    Susanna Bartoletti 3/11, Sanna Holmskär 4/11
     
  • Mavala 2002-10-6
    Klass 1 miniorer fri:
    Sanna Holmskär 6/6
    Klass 3 U12 A kort:
    Malin Truvé 1/4
    Klass 4 U12 B kort:
    Agnes Klinga 2/4, Jill Asklund 3/4
    Klass 5 U12 fri:
    Malin Truvé 2/6
    Klass 7 U14 A kort:
    Felicia Bartoletti 3/6, Tess Oldelius 6/6
    Klass 10 U pojkar, kort:
    Anton Truvé 1/1
    Klass 11 U pojkar, fri:
    Anton Truvé 1/5
    Klass 12 Junior A, kort:
    Sara Ahlgren 6/10, Anna Pokrovskaja 10/10
    Klass 13 Junior B, kort:
    Emma Westfelt 1/2
    Klass 14 Junior, fri:
    Sara Ahlgren 3/4
Uppdaterad: 16 FEB 2014 22:38 Skribent: Kenneth Lanneskog

 

 

Postadress:
Stockholms KK - Konståkning
Ordf. Mona Lanneskog, Ängbyhöjden 20
16850 Bromma

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info