Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsresultat SKK säsongen 03/04


  • Baltic Hopes Trophy, Tallinn Estland 2004-04-16 --18/4
    Cubs 95:
    Susanna Bartoletti 8/22
    Springs 93:
    Sanna Holmskär 8/16
    Springs 92: Malin Truvé 1/20, Jill Asklund 4/20
    Debs 90: Felicia Bartoletti 4/19
    Debs Boys: Anton Truvé 1/3
    Novice: Emma Nathorst-Westfelt 13/13
    Junior: Sara Ahlgren 12/24, Cecilia Bohler 23/24
  • Silver Skate 2004, Kuopio Finland 2004-04-02 -- 04
    Springs B:
    Sanna Holmskär 1/32
    Springs A: Malin Truvé 1/22, Agnes Klinga 4/22, Jill Asklund 8/22
    Springs A: "Most memorable performance": Jill Asklund
    Debs A: Felicia Bartoletti 3/16
    Debs A: Anton Truvé 3/9
    Novice B: Emma Nathorst-Westfelt 9/13
    Novice B: "Most memorable performance": Emma Nathorst-Westfelt
    Novice A: Sara Ahlgren 11/12
  • Stockholm Cup final 2004-04-20 -- 21
    Klass 2:
    Susanna Bartoletti 1/16
    Klass 3: Sanna Holmskär 1/7
    Klass 4: Emelie Edlund 3/16, Sara Chabraoui 14/16
    Klass 5: Sofie Nilsson 13/14
    Klass 8: Ebba Velander 6/8
    Klass 9: Olga Bessidskaia 5/14, Laura Bergtoft 7/14, Sarah Kekonius 10/14
    Klass 10: Emma Nathorst-Westfelt 1/7, Cecilia Bohler 5/7
    Klass 11: Anton Smuk 1/5
  • SSK Cupen, Södertälje 2004-04-13 -- 14
    Junior C:
    Olga Bessidskaia 1/7
    Ungdom C: Sofie Nilsson 6/11, Sarah Chabraoui 10/11
    Ungdom D: Emelie Edlund 5/12
  • SKF-trofén, Piteå 2004-03-12 -- 14
    Ungdom A pojkar:
    Anton Truvé 4/14, Deltog i Stockholms lag 2 som kom 4/20
  • Rejmes Cup, Örebro, 2004-03-05 -- 07
    Miniorer A pojkar:
    Anton Smuk 1/1
    Miniorer A: Sanna Holmskär 1/12
    Minior B1: Susanna Bartoletti 2/12
    Ungdom 12: Malin Truvé 1/5, Agnes Klinga 5/5
    Ungdom 14: Felicia Bartoletti 4/10
    Ungdom A pojkar: Anton Truvé 1/1
    Junior A: Sara Ahlgren 5/13, Anna Pokrovskaja 10/13
    Junior B: Emma Mathorst-Westfelt 3/12, Cecilia Bohler 6/12
    Senior A: Maria Kronlund 1/4
  • Borlänge, 2004-02-21 -- 22
    Minior A:
    Sanna Holmskär 1/2
    Pojkar 2 (Minior B): Anton Smuk 1/6
    Minior B: Susanna Bartoletti 2/12
    Ungdom A: Felicia Bartoletti 2/5, Jill Asklund 3/5, Agnes Klinga 5/5
    Junior A: Sara Ahlgren 2/9, Anna Pokrovskaja 7/9
    Junior B: Emma Nathorst-Westfelt 1/10
  • DASK, 2004-02-14 -- 15
    Ungdom D:
    Emelie Edlund 1/14
    Ungdom B: Ebba Velander 2/8, Laura Bergtoft 8/8
  • EIF Piruetten, Enebyberg 2004-02-07 - 08
    Klass 4:
    Emelie Edlund 6/22, Anna Libert 18/22
    Klass 5: Sofie Nilsson 4/9, Sarah Chabraoui 6/9
    Klass 9: Olga Bessidskaia 2/8
  • Enköpingspiruetten 2004-02-06 -- 08
    Juniorer C: Sarah Kekonius 2/5
    Ungdom B: Ebba Velander 3/14
     
  • USM, Linköping 2004-01-31 - 02-01
    Ungdom 12:
    Malin Truvé 8/20
    Ungdom 15: Anton Truvé 3/10
  • Mini-trofén 2004-01-25
    Klass A Yngre:
    Therese Brooling 5/24, Alice Velander 6/24
    Klass A Äldre: Simone Lindberg 1/24, Elin Enghed 3/24, Emelie Almlöv 5/24, Linnea Lindberg 6/24, Johanna Ragnhammar 6/24, Sofia Ragnhammar 6/24, Isabel Strådal 6/24
  • Säterklippingen 2004-01-17
    Klass 4B: Sarah Chabraoui 4/10
    Klass 4C: Emelie Edlund 6/10
    Klass 5: Ebba Velander 2/9, Laura Bergtoft 4/9, Sofie Nilsson 6/9
     
  • Leksandspokalen 2004-01-03 - 04
    Seniorer A:
    Maria Kronlund 1/2
    Juniorer A: Anna Pokrovskaja 1/2,
    Junior B: Emma Nathorts-Westfelt 1/10, Cecilia Bohler 2/10
    Ungdom A: Felicia Bartoletti 1/5, Malin Truvé 2/5, Jill Asklund 3/5
    Ungdom A pojkar: Anton Truvé 1/1
    Minior A: Sanna Holmskär 1/1
    Miniorer B: Sanna Bartoletti 3/10
  • Väsby Cup 2003-11-30 - 31
    Klass 4:
    Sara Chabraoui 2/21, Emelie Edlund 6/21, Ida Kihl 13/21
    Klass 5: Sofie Nilsson 4/7
    Klass 8: Ebba Velander 4/6
    Klass 9: Laura Bergtoft 9/14
    Klass 10: Cecilia Bohler 1/6
  • Linné-cupen 2003-11-23 - 24
    Klass ?:
    Sofie Nilsson 3/18, Ebba Velander 7/18, Laura Bergtoft 12/18
    Klass ?: Tess Oldelius 5/8
  • Österskäret 2003-11-16 - 17
    Klass 4:
    Emelie Edlund 7/18, Anna Libert 14/18
    Klass 7: Laura Bergtoft 3/8
    Klass 10: Emma Nathorst-Westfelt 2/5
  • LM 2003-11-08 - 09
    Miniorer flickor:
    Sanna Holmskär 2/6
    Ungdom 12 flickor: Malin Truvé 6/17, Jill Asklund 9/17, Agnes Klinga 10/17
    Ungdom 14 flickor: Felicia Bartoletti 5/21
    Ungdom 15 pojkar: Anton Truvé 2/5
  • Boo cupen 2003-10-25 - 26
    Klass 2 miniorer:
    Susanna Bartoletti 1/17
    Klass 3 miniorer: Sanna Holmskär 1/4
    Klass 4 ungdom D: Sofie Nilsson 3/18, Sarah Chabraoui 8/18, Ida Kihl 9/18
    Klass 7 Ungdom 14: Ebba Velander 2/8, Laura Bergtoft 7/8
    Klass 9 Juniorer: Sarah Kekonius 2/7
    Klass 10 Jun/Sen: Tess-Angelica Oldelius 2/5, Emma Nathorst-Westfelt 3/5
    Klass 11 pojkar: Anton Smuk 1/4
    Klass 13 pojkar: Anton Truvé 1/1
    Klass 14 artistisk: Sarah Chabraoui 4/6
    Klass 15 artistisk: Tess-Angelica Oldelius 1/4, Sarah Kekonius 3/4
    Lagtävlingen: SKK 1/17
  • DM 2003-10-18 - 19
    Miniorer flickor:
    Sanna Holmskär 8/10
    Flickor U12: Malin Truvé 2/16, Agnes Klinga 6/16, Jill Asklund 9/16
    Flickor U14: Felicia Bartoletti 6/18
    Pojkar U15: Anton Truvé 2/4
    Flickor Juniorer: Sara Ahlgren 6/14, Anna Pokrovskaja 13/14
    Damer Seniorer: Maria Kronlund 2/2
  • Mavala 2003-09-27
    Klass 1: Sanna Holmskär 2/7
    Klass 2: Anton Smuk 1/1
    Klass 3: Malin Truvé 1/9
    Klass 5: Agnes Klinga 2/5
    Klass 7: Felicia Bartiletti 2/4
    Klass 11: Anton Truvé 2/3
    Klass 12: Anna Pokrovskaja 4/5
    Klass 13 Cecilia Bohler 1/1
    Klass 14: Sara Ahlgren 3/5
    Klass 15: Maria Kronlund 1/1
Uppdaterad: 16 FEB 2014 22:38 Skribent: Kenneth Lanneskog

 

 

Postadress:
Stockholms KK - Konståkning
Ordf. Mona Lanneskog, Ängbyhöjden 20
16850 Bromma

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info