Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsresultat SKK säsongen 04/05


  • Vårcupen 2005-04-02 -- 03
    Klass 1, Junior B:
    Emma Nathorst Westfelt 2/4
    Klass 3, Ungdom B: Emelie Edlund 7/7
    Klass 5, Ungdom/Junior C: Elin Enghed 1/17, Isabel Strådal 2/17, Johanna Grahn 6/17, Sofia Ragnhammar 6/17, Johanna Ragnhammar 6/17, Emelie Almlöf 6/17
    Klass 7, miniorer C: Alice Velander 1/10, Therese Brooling 2/10
  • Lars G's Pokal 2005-03-12 -- 13
    Ungdom A:
    Malin Truvé 321, Jill Asklund 4/21
    Junior A: Felicia Bartoletti 2/20
    Ungdom A pojkar: Anton Truvé 1/3
    Senior A: Anna Pokrovskaja 3/3
  • SSK-Cupen 2005-03-12 -- 13
    Junior A:
    Sara Ahlgren  2/4
    Junior B: Emma Nathorst Westfelt 2/7
    Ungdom A: Agnes Klinga 1/4
    Ungdom B: Emelie Edlund 8/11
    Ungdom C1: Johanna Ragnhammar 4/10
    Ungdom C2: Ida Kihl 4/10
    Ungdom C3: Sofia Ragnhammar 4/11, Johanna Grahn 4/11
     
  • Sthlm Cup final 2005-03-12 -- 13
    Klass 1:
    Alice Velander 4/13, Therese Brooling 6/13
    Klass 3: Susanna Bartoletti 6/10
    Klass 4: Elin Enghed 6/14
    Klass 8: Laura Bergtoft 4/11
    Klass 9: Cecilia Bohler 4/8
    Klass 11: Anton Smuk 1/7
  • Enköpingspiruetten 2005-02-11 -- 13
    Ungdom C-1:
    Elin Enghed 1/14,  Isabel Strådal 2/14
    Ungdom A12: Sanna Holmskär 4/5
    Ungdom A14: Jill Asklund 2/10, Ebba Velander 9/10
    Junior C:  Laura Bergtoft 1/3
    Junior B: Cecilia Bohler 5/9
    Senior A: Anna Pokrovskaja 2/2
  • DASK-tävlingen 2005-02-12 -- 13
    Minior C:
    Tessie Brooling 2/11, Alice Velander 3/11
    Ungdom 14C, klass 4A: Sara Chabaroui 1/9
    Ungdom 14C, klass 4B: Simone Lindberg 4/9
    Junior C: Emelie Almlöf 4/11
  • Hans Lindhs trofé 2005-02-05 -- 06
    Miniorer pojkar:
    Anton Smuk 1/3
    Ungdom 14: Malin Truvé 5/21, Agnes Klinga 10/21
    Ungdom 15: pojkar: Anton Truvé 1/4
    Juniorer: Felicia Bartoletti 6/10
    Seniorer: Maria Kronlund 6/6
  • Tyresö Cup 2004-01-29 -- 30
    Klass 3:
    Susanna Bartoletti 3/7
    Klass 6: Emelie Edlund 8/9
    Klass 11: Anton Smuk 1/4
  • Mini-trofén 2004-01-30
    Klass A:
    Josefie Nyberg 1/26, Michaela Fredriksson 5/26, Taban Aziz 6/26, Freja Bager 6/26, Aurora Hamman 6/26, Lovisa Sjerling 6/26
  • JSK Pokalen, Jönköping 2004-01-23 -- 24
    Ungdom C 91-92:
    Emelie Edlund 4/11
    Ungdom A: Ebba Velander 3/4
  • Torvallatrofén 2004-01-23 -- 24
    Minisar:
    Tessie Brooling 1/15, Alice Velander 2/15
    Ungdom 12 C1: Elin Enghed 1/15, Isabel Strådal 4/15, Sofia Ragnhammar 4/15
    Ungdom 14 C3: Johanna Ragnhammar 4/7, Johanna Grahn 4/7
    Ungdom 14 C4: Ida Kihl 4/6
     
  • Leksandspokalen 2005-01-08 -- 09
    Senior A:
    Maria Kronlund 1/3, Anna Pokrovskaja 2/3
    Junior A: Sara Ahlgren 1/5, Felicia Bartoletti 2/5
    Junior B: Cecilia Bohler 1/6
    Ungdom A: Jill Asklund 1/4, Sanna Holmskär 4/4
    Minior A: Susanna Bartoletti 2/2
    Minior A pojkar: Anton Smuk 1/1
    Minior B: Sofia Sjerling 3/4
  • SM/JSM/USM 2004-12-08 -- 12
    USM flickor 14:
    Malin Truvé 10/20, Agnes Klinga 13/20
    USM pojkar 15: Anton Truvé 2/9
    JSM damer: Felicia Bartoletti 18/24
  • Österskäret 2004-12-27 -- 28
    Klass 1:
    Therese Brooling 3/6, Alice Velander 4/6
    Klass 4:  Emelie Edlund 9/16
    Klass 8: Laura Bergtoft 2/8
  • SKK klubbtävling 2004-12-19
    Klass 1:
    Josefie Nyberg 1/x, Freja Bager 2/x, Mikaela Fredriksson 3/x, Aurora Hammam 4/x
    Specialpris: Aurora Hammam (piruett)
    Klass2: Elin Enghed 1/8, Isabel Strådal 2/8, Jihanna Ragnhammar 3/8, Sofia Ragnhammar 4/8, Simone Lindberg 4/8, Linnea Lindberg 4/8, Emelie Almlöf 4/8, Johanna Grahn 4/8
    Specialpris: Simone Lindberg
  • SKK Pokalen 2004-11-20 -- 21
    Klass 3:
    Susanna Bartoletti 2/2
    Klass 4: Ida Kihl 6/16
    Klass 4B: Sara Chabraoui 2/10
    Klass 5: Sofie Nilsson 3/9
    Klass 9: Cecilia Bohler 1/4
    Klass 11: Anton Smuk 1/1
    Klass 21: Sanna Holmskär 2/2
    Klass 22: Malin Truvé 1/3, Agnes Klinga 2/3, Jill Asklund 3/3
    Klass 23: Sara Ahlgren 1/3, Felicia Bartoletti 2/3
    Klass 24: Maria Kronlund 1/2, Anna Pokrovskaja 2/2
    Klass 25: Anton Truvé 1/1
  • Linné-cupen 2004-11-20 -- 21
    Klass 12:
    Olga Bessidskaia 15/15
  • LM 2004-11-06 -- 07
    Miniorer A:
    Sanna Bartoletti 5/9
    Ungdom A 12: Sanna Holmskär 11/13
    Ungdom A 14: Agnes Klinga 3/24, Malin Truvé 4/24, Jill Asklund 11/24, Ebba Velander 23/24
    Ungdom A 15: Anton Truvé 2/5
    Junior A: Felicia Bartoletti 4/15, Sara Ahlgren 9/15
    Senior A: Maria Kronlund 4/5, Anna Pokrovskaja 5/5
  • Björkcupen 2004-10-30 -- 31
    Ungdom A:
    Agnes Klinga 1/18
    Junior A: Sara Ahlgren 3/7
    Senior A: Maria Kronlund 1/1
  • GK Cupen 2004-10-23 -- 24
    Miniorer A:
    Anton Smuk 1/1
    Ungdom 12 A:
    Sanna Holmskär 4/6
    Ungdom 14 A:
    Malin Truvé 1/14
    Ungdom 15 A:
    Anton Truvé 1/1
    Junior B:
    Cecilia Bohler 2/6
    Junior A:
    Felicia Bartoletti 3/18
    Senior A:
    Anna Pokrovskaja 1/1
     
  • Boo Cupen 2004-10-23 -- 24
    Klass 4:
    Sarah Chabraoui 5/23, Emelie Edlund 8/23
    Klass 5: Sofie Nilsson 12/19
  • DM 2004-10-09 -- 10
    Miniorer A:
    Susanna Bartoletti 2/9
    Miniorer A pojkar:
    Anton Smuk 2/2
    Ungdom A12: Sanna Holmskär 7/12
    Ungdom A14: Malin Truvé 4/22, Jill Asklund 7/22, Agnes Klinga 11/22, Ebba Velander 20/22
    Ungdom A15: Anton Truvé 2/5
    Junior A: Felicia Bartoletti 5/17
    Senior A: Anna Pokrovskaja 2/2
  • Mavala 2004-09-19
    Klass 4:
    Ebba Velander 1/1
    Klass 9: Olga Bessidskaia 5/5
  • Sverigepokalen/Sundsvallcupen 2004-10-02 -- 03
    Ungdom A:
    Sanna Holmskär 11/13
    Junior A, gr 2: Felicia Bartoletti 2/16
    Senior A: Maria Kronlund, bröt pga skada, 6:a efter korta
  • DM 2004-10-09 -- 10
Uppdaterad: 16 FEB 2014 22:38 Skribent: Kenneth Lanneskog

 

 

Postadress:
Stockholms KK - Konståkning
Ordf. Mona Lanneskog, Ängbyhöjden 20
16850 Bromma

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info