Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsresultat SKK säsongen 05/06


  • Coppa Europa Trofeo U.I.S.P, Pinzolo Italien. 2006-03-31 -- 04-06
    Debs 92:
    Agnes Klinga 2/17, Malin Truvé 8/17
    Junior: Sara Ahlgren 9/21
    Junior: Anton Truvé 1/2
    Senior: Cecilia Bohler 1/4, Anna Pokrovskaja 4/4
  • Hans Lindh 2006-03-31 -- 04-02
    Springs A boys:
    Anton Smuk 2/3
    Debs A girls: Sanna Holmskär 4/13
    Novice B girls: Malin Truvé 1/10
    Novice A girls: Jill Asklund 12/21
  • Dahlén-trofén 2006-03-26
    U12:
    The good, the bad... 6/7
    Junior: James Bond 4/5, Grease Lightning 5/5
  • SKF-trofén 2006-03-17 -- 19
    Jun A:
    Agnes Klinga 8/17
    Jun pojkar: Anton Truvé 4/5
    Lagtävlingen: Stockholm Lag 2 (där Agnes och Anton ingick): 8/15
  • Stockholm Cup final 2006-03-11 -- 12
    Junior B:
    Cecilia Bohler 4/11, Ebba Velander 6/11
    Junior C: Emelie Edlund 6/12
    Minior B: Therese Brooling 1/11, Sofia Sjerling 3/11
    Minior A: Alice Velander 7/7
  • Sthlm Cup 8 2006-02-25 -- 26
    Klass 8:
    Susanna Bartoletti 8/13
  • Isprinsessan 2006-02-17 -- 18
    Klass 1:
    Lovisa Sjerling 6/18
    Klass 4a: Isabel Strådal 6/18
    Klass 4b: Josefie Nyberg 5/18
    Klass 5: Sofia Ragnhammar 6/12
    Klass 11: Johanna Ragnhammar 6/12
  • S:Petersburg 2006-02-15 -- 02-17
    Junior A:
    Jill Aklund 12/15
    Junior A pojkar: Anton Truvé 6/7
  • DASK Tävlingen 2006-02-11 -- 12
    Klass 5:
    Freja Bager 4/11
    Klass 7: Johanna Grahn 4/8, Johanna Ragnhammar 4/8
  • Leksandspokalen 2006-02-11 -- 12
    Ungdom C:3:
    Josefie Nyberg 4/13, Isabel Strådal 4/13
    Junior C: Emelie Edlund 4/11
    Minior C: Lovisa Sjerling 4/9
    Minior A: Alice Velander 1/1
    Minior B: Sofia Sjerling 1/6, Tessie Brooling 2/6
    Ungdom B: Susanna Bartoletti 2/11, Elin Enghed 6/11
    Ungdom A: Agnes Klinga 1/5, Malin Truvé 2/5, Jill Asklund 3/5, Sanna Holmskär 4/5
    Junior B: Cecilia Bohler 1/5, Ebba Velander 2/5
    Junior A pojke: Anton Truvé 1/1
    Junior A: Felicia Bartoletti 1/5
    Senior A: Maria Kronlund 1/3, Anna Pokrovskaja 2/3
  • Mini-trofén 2006-01-29
    Klass Salchow äldre:
    Aurora Hamman 1/14, Mikaela Fredriksson 4/14
  • Tyresö Cup 2006-01-28 -- 29
    Minior:
    Alice Velander 5/10
    U12-14B: Susanna Bartoletti 11/16
    Junior B: Ebba Velander 1/10, Cecilia Bohler 3/10
    Senior A: Anna Pokrovskaja 4/4
  • Torvalla trofén, Stockholm Cup 5 2006-01-21 -- 22
    Klas 4A ungdom 12C: Josefie Nyberg 6/18
    Klass 4B ungdom 12C: Isabel Strådal 4/13
    Klass 5 ungdom 14C: Sofia Ragnhammar 6/14
    Klass 7 ungdom 14B: Elin Enghed 7/9
    Klass 11 Juniorer C: Johanna Ragnhammar 8/11
  • Västeråskampen 2006-01-14 -- 15
    Minior B1:
    Sofia Sjerling 1/7
    Ungdom B: Susanna Bartoletti 2/10
    Junior B: Cecilia Bohler 3/8
    Ungdom A: Jill Asklund 2/8, Agnes Klinga 3/8, Malin Truvé 4/8, Sanna Holmskär 5/8
    Junior A: Felicia Bartoletti 1/5
    Junior A: Anton Truvé 1/2
  • Österskäret, Stockholm Cup 4 2005-12-17 -- 18
    Klass 1 miniorer C:
    Lovisa Sjerling 6/12
    Klass 2 miniorer B: Sofia Sjerling 1/16, Therese Brooling 3/16
    Klas 4A ungdom 12C: Isabel Strådal 8/15
    Klass 4B ungdom 12C: Josefie Nyberg 4/15
    Klass 5 ungdom 14C: Sofia Ragnhammar 8/15
    Klass 7 ungdom 14B: Elin Enghed 6/9
    Klass 11 Juniorer C: Emelie Edlund 4/14, Johanna Ragnhammar 8/14
  • SM/JSM/USM/RM 2005-12-07 -- 11
    U12:
    Sanna Holmskär 5/20
    U13:
    Anton Smuk 5/6
    U14:
    Jill Asklund 9/20, Agnes Klinga 13/20
    JSM: Felicia Bartoletti 16/24
    JSM: Anton Truvé 4/6
  • Linné Cupen 2005-11-25 -- 2005-11-27
    Minior C:
     Lovisa Sjerling 6/14
    Ungdom C:3: Josefie Nyberg 4/16
    Ungdom C:4: Sofia Ragnhammar 6/14
    Junior C: Emelie Edlund 6/15, Johanna Grahn 6/15, Johanna Ragnhammar 6/15
    Minior A: Alice Velander 3/4
    Minior B: Therese Brooling 2/15
    Ungdom B:4: Elin Enghed 5/16
    Junior B: Ebba Velander 2/11
     
  • Sme'skäret 2005-11-19 -- 20
    Minior:
    Therese Brooling 1/7
    Ungdom 2:
    Josefie Nyberg 3/12
    Ungdom 3: Isabel Strådal 2/10, Sofia Ragnhammar 4/10
    Junior: Johanna Grahn 4/9, Johanna Ragnhammar 4/9
  • LM, 2005-11-05 -- 06
    U12:
    Sanna Holmskär 6/10
    U13-15: Anton Smuk 1/4
    U14: Agnes Klinga 3/12, Jill Asklund 4/12, Malin Truvé 8/12
    Jun: Felicia Bartoletti 3/14
    Jun: Anton Truvé 2/3
  • Boo Cupen 2005-10-22 -- 23
    Minior A:
    Alice Velander 6/8
    Junior B: Ebba Velander 2/8
  • Björkcupen, Umeå 2005-10-22 -- 23
    Miniorer:
    Sofia Sjerling 3/8
    Ungdom B: Susanna Bartoletti 4/15
    Ungdom A: Malin Truvé 1/4, Sanna Holmskär 2/4, Jill Asklund 3/4
    Junior A: Felicia Bartoletti 1/2
    Junior A: Anton Truvé 1/1
  • EIF piruetten 2005-10-15 -- 16
    Klass 4:
    Isabel Strådahl 6/16
    Klass 5: Sofia Ragnhammar 4/10
    Klass 7: Elin Enghed 4/7
    Klass 11: Johanna Grahn 4/7
  • DM 2005-10-08 -- 09
    Miniorer:
    Alice Velander 7/8
    Miniorer pojkar: Anton Smuk 1/3
    Ungdom 12: Sanna Holmskär 1/9
    Ungdom 14: Jill Asklund 5/23, Malin Truvé 6/23, Agnes Klinga 7/23
    Junior pojkar: Anton Truvé 1/3
  • Mavala 2005-10-02
    Klass 3, Ung A kortprogram:
    Jill Asklund 3/17, Sanna Holmskär 10/17
    Klass 4, Ung A friåkning: Agnes Klinga 2/15, Malin Truvé 3/15
    Klass 6, Ung A/B pojkar friåkning: Anton Smuk 2/2
    Klass 7, Jun A kortprogram: Felicia Bartoletti 2/8
    Klass 8, Jun B kortprogram: Emma Nathorst-Westfelt 3/6
    Klass 9, Jun A/B friåkning: Cecilia Bohler 3/3
    Klass 10, Jun A pojkar kortprogram: Anton Truvé 1/1
Uppdaterad: 16 FEB 2014 22:38 Skribent: Kenneth Lanneskog

 

 

Postadress:
Stockholms KK - Konståkning
Ordf. Mona Lanneskog, Ängbyhöjden 20
16850 Bromma

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info