Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsresultat SKK säsongen 06/07


  • Hans Lindh trophy 2007-03-30 -- 04-01
    Springs B:
    Sofia Sjerling 3/26
    Debs A: Sanna Holmskär 1/18
    Junior B: Agnes Klinga 1/14
    Novice A: Jill Asklund 3/19, Malin Truvé 5/19
    Novice Pairs: Elina Oldhoff / Anton Truvé 2/6
    Springs A girls 1: Susanna Bartoletti 2/19
    Novice Boys: Anton Smuk 7/7
    Junior Ladies: Felicia Bartoletti 3/16
    Junior Men: Anton Truvé 1/5

  • Skate Copenhagen, Köpenhamn 2007-03-23 -- 25
    Debs:
    Alice Velander 2/11, Therese Brooling 5/11, Sofia Sjerling 6/11
    Novice Girls: Sanna Holmskär 6/29, Susanna Bartoletti 14/29, Elin Enghed 28/29

    Novice Boys: Anton Smuk 2/2

    Junior Girls: Malin Truvé 1/8, Jill Asklund 3/8, Agnes Klinga 4/8

    Junior Men: Anton Truvé 1/1

    Senior Ladies: Felicia Bartoletti 1/3, Maria Kronlund 2/3

     

  • Minipokalen 2007-03-24
    Grupp A: Oliver Donlemar 2/7, Fanny Tichadou 3/7, Caroline Vieth 4/7, Matilda Nyberg 4/7
    Grupp B:
    Amanda Pagoldh 1/10, Hanna Koller 3/10, Vanessa Donlemar 5/10, Leonore Donlemar 6/10, Elisa Cronholm 6/10
    Grupp C1:
    Isabel Anderbjörk 1/8, Moa Pellegrini-Persson 3/8, Caroline Forsberg 4/8, Linnea Bergek 5/8, Anne-Katrine Vieth 5/8, Shu Meyer 5/8
    Grupp C2:
    Helena Linse 2/8, Chanell Bjursell 4/8, Emma Hagland 5/8, Karolina Linevik 5/8

     

  • Rejmes cup, Örebro 2007-03-10 -- 11
    Minior A:
    Alice Velander 1/11, Sofia Sjerling 2/11
    Ungdom 15B: Elin Enghed 4/11

    Ungdom 13A: Sanna Holmskär 1/8, Susanna Bartoletti 2/8

    Ungdom 15A: Jill Asklund 1/12

    Junior A: Agnes Klinga 2/4

    Senior A: Felicia Bartoletti 1/2

     
  • Tyresö cupen, 2007-03-03 -- 04
    Ungdom 13C:
    Josefie Nyberg 2/14
    Ungdom 15C: Sofia Ragnhammar 6/13
  • Isprinsessan, Sthlm Cup 5, 2007-02-24
    Miniorer B, yngre:
    Lovisa Sjerling 4/10
    Ungdom 13 C, yngre: Aurora Hammam 6/10
    Ungdom 13 C, äldre: Josefie Nyberg 3/9, Isabel Strådal 5/9
    Ungdom 15 C: Sofia Ragnhammar 3/6
    Juniorer C: Emmily Hoffer 3/5
  • Enköpings Piruetten 2007-02-16 -- 18
    Minior A:
    Alice Velander 2/14, Therese Brooling 4/14
    Ungdom C äldre: Sofia Ragnhammar 2/14
    Ungdom B15: Elin Enghed 5/8
    Ungdom A13: Sanna Holmskär 3/11
    Ungdom A13: Anton Smuk 1/1
    Ungdom A15: Jill Asklund 1/10, Malin Truvé 2/10
    Junior A: Agnes Klinga 1/6
    Junior A: Anton Truvé 1/1
  • NM, Helsingfors 2007-02-08 -- 11
    Juniorer damer:
    Felicia Bartoletti 6/19
    Juniorer herrar: Anton Truvé 3/10
  • Mini-trofén, Lidingö 2007-01-28
    Klass A:
    Caroline Vieth 2/17, Matilda Nyberg 4/17
    Klass B: Amanda Pagoldh 1/12, Hanna Koller 2/12
    Klass C: Isabelle Anderbjörk 1/15, Moa Pellegrini-Persson 3/15
  • Salchow trophy, Upplands Väsby 2007-01-27 -- 28
    Ungdom 13 A:
    Sanna Holmskär 4/17, Susanna Bartoletti 12/1714
    Ungdom 15 A: Jill Asklund 1/19, Malin Truvé 3/19
    Junior A: Felicia Bartoletti 4/12
    Junior A herrar: Anton Truvé 1/3
  • Promotor-plaketten 2007-01-20 -- 21
    Klass 11, minorer B:
    Lovisa Sjerling 8/14
    Klass 13, ungdom 13 C:
    Josefie Nyberg 4/18
    Klass 14, ungdom 15C:
    Sofia Ragnhammar 1/6
    Klass 15, junior C:
    Emmily Hoffer 3/5
     
  • SM / JSM / USM / RM 2006-12-06 -- 10
    SM damer:
    Maria Kronlund 12/13
    JSM damer: Felicia Bartoletti 4/30, Agnes Klinga 23/30
    JSM herrar: Anton Truvé 2/5
    USM flickor: Malin Truvé 6/21, Jill Asklund 15/21
    RM flickor: Sanna Holmskär 13/21
    RM pojkar: Anton Smuk 3/4
    RM par: Anton Truvé och Elina Oldhoff 1/5 (Anton var utlånad till Boo SK eftersom Elina tävlar för dem).
  • Minituna Cup 2006-12-02 -- 03
    Klass B:
    Hanna Koller 4/21, Amanda Pagold 5/21, Elisa Cronholm 8/21
    Klass C: Isabelle Anderbjörk 1/17, Linnea Bergek 6/17, Moa Pellegrini-Persson 7/17
  • Smeskäret, Eskilstuna 2006-11-25 -- 26
    Ungdom C3:
    Sofia Ragnhammar 1/12
    Ungdom C5: Josefie Nygren 7/12
  • Kristallcupen, Göteborg 2006-11-25 -- 26
    Minior A:
    Sofia Sjerling 3/20, Alice Velander 13/20
    Ungdom 13A: Susanna Bartoletti 2/8, Sanna Holmskär 3/8
    Ungdom 13A pojkar: Anton Smuk 1/1
    Ungdom 15B: Elin Enghed 5/17
    Miniorer B pojkar: Kristian Karelin 1/2
    Minior B (95/96): Therese Brooling 1/12
    Minior B (<97): Lovisa Sjerling 7/13
  • Linné-cupen 2006-11-17 -- 19
    Ungdom C1:
    Sofia Ragnhammar 7/13
  • LM 2006-11-18 -- 19
    U13:
    Sanna Holmskär 3/18, Susanna Bartoletti 12/18
    U15: Malin Truvé 3/15, Jill Asklund 5/15
    U13/15 pojkar: Anton Smuk 2/2
    Jun damer: Felicia Bartoletti 1/10, Agnes Klinga 3/10
    Jun herrar: Anton Truvé 1/3
    Seniorer damer: Maria Kronlund 2/3
  • DM 2006-10-21 -- 22
    U13:
    Sanna Holmskär 4/25
    U13 pojkar: Anton Smuk 1/1
    U15: Jill Asklund 3/29, Malin Truvé 4/29, Agnes Klinga 6/29
    Jun: Felicia Bartoletti 1/11, Sara Ahlgren 8/11
    Jun herrar: Anton Truvé 1/3
    Seniorer: Maria Kornlund 2/3
  • Sundsvallscupen 2006-10-14 -- 15
    Minior B: Therese Brooling 1/11
    Minior A: Sofia Sjerling 1/5, Alice Velander 5/5
    Ungdom B: Elin Enghed 3/17
    Junior A pojkar: Anton Truvé 1/1
    Ungdom A: Malin Truvé 1/14, Agnes Klinga 3/14, Jill Asklund 4/14, Sanna Holmskär 5/14, Susanna Bartoletti 12/14
    Junior A: Felicia Bartoletti 2/7
    Senior A: Maria Kronlund 2/5
  • EIF Piruetten 2006-10-14 -- 15
    Klass 11:
    Lovisa Sjerling 7/12
  • Mavala 2006-09-17
    Ungdom A kortprogram:
    Malin Truvé 2/10, Agnes Klinga 4/10, Susanna Bartoletti 6/10
    Junior A kortprogram: Felicia Bartoletti 1/2
    Ungdom A pojkar: Anton Smuk 1/1
    Junior A pojkar: Anton Truvé 1/1
    Minior A friåkning: Alice Velander 1/1
    Ungdom A friåkning: Jill Asklund 1/6, Sanna Holmskär 5/6
Uppdaterad: 16 FEB 2014 22:38 Skribent: Kenneth Lanneskog

 

 

Postadress:
Stockholms KK - Konståkning
Ordf. Mona Lanneskog, Ängbyhöjden 20
16850 Bromma

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info