Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsresultat SKK säsongen 07/08


  • Silver Skate 2008 2008-04-04 -- 06
    Junior A ladies:
    Felicia Bartoletti 1/9, Malin Truvé 2/9, Jill Asklund 5/9, Emma Jonnerhag 8/9
    Junior A men: Anton Truvé 1/1
    Novice A: Erika Lind 2/8, Sanna Holmskär 6/8
    Debs A: Susanna Bartoletti 1/14, Sofia Sjerling 8/14, Alice Velander 10/14
    Springs A: Klara Fröberg 6/36
    Cubs 98: Isabelle Anderbjörk 20/46

  • Mini-Pokalen 2008-03-15 (För samtliga resultat alla klubbar, titta här).
    Klass A: Johanna Linevik 1/4, Alice Nyberg 2/4, Louise Anderbjörk 3/4, Wilma Lind 3/4
    Klass B: Caroline Vieth 1/8
    Klass C1: Caroline Forsberg 1/8, Anne Katrine Vieth 2/8, Karolina Linevik 5/8
    Klass C2: Natasha Reed 1/9, Frida Nyström 5/9, Chanel Bjursell 5/9, Helena Linse 5/9
    Klass D: Elisa Cronholm 2/3

  • Isprinsessan (Stockholm Cup final) 2008-03-08 -- 09
    Minior A:
    Klara Fröberg 3/12

  • Stockholm Cup final 2008-03-09
    Minior B:
    Isabelle Anderbjörk 4/11

  • Structor Cup 2008-03-08 -- 09
    13A:
    Susanna Bartoletti 2/12, Sofia Sjerling 7/12, Alice Velander 10/12, Therese Brooling 11/12
    15A: Sanna Holmskär 7/24
    Junior A: Malin Truvé 7/19, Jill Asklund 9/19

  • Stockholm Trophy 2008-02-21 -- 24
    Junior A ladies: Felicia Bartoletti 1/10, Malin Truvé 4/10
    Debs B 95-96: Alice Velander 2/14, Therese Brooling 4/14
    Debs A group 1: Susanna Bartoletti 4/13, Sofia Sjerling 6/13
    Cubs 98-99: Isabelle Anderbjörk 8/12
    Springs B: Klara Fröberg 5/25

  • SKF trofén 2008-02-15 -- 17
    Ungdom A: Erika Lind 13/17
    Junior A: Felicia Bartoletti 6/19, Malin Truvé 14/19
    Lagtävlingen: Stockholm Lag 1: 2/18 (Felicia), Stockholm Lag 2: 6/18 (Malin), Stockholm Lag 3: 16/18 (Erika)

  • NM Rejkavik 2008-02-07 -- 10
    Junior Herrar:
    Anton Truvé 1/7

  • DASK Tävlingen 2008-02-09 - 2008-02-10
    Ungdom 13C-1:
    Aurora Hammam 6/14
    Ungdom B: Sofia Ragnhammar 2/5
    Minior B-1: Amanda Pagoldh 3/6, Moa Pellegrini Persson 4/6

  • DASK Skäret 2008-02-10
    Klass 2:
    Annika Engwall 7/13, Chanel Bjursell 7/13, Helena Linse 7/13, Emma Hagland 7/13
     

  • Tyresö cupen 2008-02-02 - 2008-02-03
    Ungdom 13A:
    Sofia Sjerling 5/10, Therese Brooling 8/10

  • Enköpingspiruetten 2008-02-02 - 2008-02-03
    Minior A:
    Klara Fröberg 1/12
    Minior A: Kristian Karelin 1/1
    Ungdom 13: Alice Velander 4/7
    Ungdom 15: Erika Lind 3/12
    Ungdom B: Sofia Ragnhammar 11/12
    Junior A: Jill Asklund 2/9, Emma Jonnerhag 4/9
    Senior A: Maria Kronlund 5/7

  • Minitrofén  2008-01-27
    Treahopp 1A:
    Fanny Tichadou 2/10, Matilda Nyberg 4/10 Finast treahopp: Matilda Nyberg
    Treahopp 1B: Caroline Vieth 3/11
    Salchow 1B: Anne-Katrine Vieth 1/14, Chanel Bjursell 4/14, Annika Engwall 4/14, Caroline Forsberg 4/14, Emma Hagland 4/14, Karolina Linevik 4/14, Helena Linse 4/14, Frida Nyström 4/14 Finast Salchow: Caroline Forsberg
    Salchow 2: Shu Mayer 2/10, Elisa Cronholm 4/10. Finast Salchow: Elisa Cronholm

  • Promotorplaketten 2008-01-26
    Minior B:
    Isabelle Anderbjörk 5/12, Linnea Bergek 7/12, Amanda Pagoldh 7/12

  • Torvallatrofén 2008-01-19 - 2008-01-20
    Minior B:
    Isabelle Anderbjörk 3/16, Amanda Pagoldh 9/16, Moa Pellegrini-Persson 9/16

  • Västeråskampen 2008-01-19 - 2008-01-20
    Minior A:
    Klara Fröberg 1/13
    U13 A: Therese Brooling 1/7
    U15 A: Erika Lind 2/10
    Junior A: Malin Truvé 2/8, Jill Asklund 3/8, Emma Jonnerhag 6/8
    Junior A: Anton Truvé 1/1
    Senior A: Maria Kronlund 1/4

  • LKF-trofén 2008, Linköping 2008-01-12 - 2008-01-13
    Minior B:
    Isabelle Anderbjörk 8/16
    Minior A: Klara Fröberg 9/21
    U15A: Susanna Bartoletti 1/14, Sofia Sjerling 4/14
    Junior A: Felica Bartoletti 3/22
    Junior A: Anton Truvé 1/4

  • EIF Stjärnan 2007-12-15
    Minior B:
    Isabelle Anderbjörk 7/15

  • SM/JSM/USM/RM, Göteborg 2007-12-06 - 2007-12-10
    JSM damer:
    Felicia Bartoletti 7/24, Malin Truvé 13/24
    JSM herrar: Anton Truvé 1/9
    USM flickor: Erika Lind 9/21
    RM flickor: Susanna Bartoletti 7/21

  • Älta Trophy 2007-12-02
    Ungdom 15A:
    Erika Lind 1/7
    Ungdom 13A: Sofia Sjerling 4/7, Alice Velander 5/7, Therese Brooling 6/7
    Minior A: Klara Fröberg 2/7

  • MiniTuna Cup 2007-12-02
    Klass B - yngre:
    Fanny Tichadou 5/9
    Klass B- äldre: Caroline Vieth 5/8
    Klass C - äldre: Caroline Forsberg 1/1, Natasha Reed 3/11, Karolina Linevik 4/11, Frida Nyström 5/11, Ann-Katrine Vieth 6/11, Annika Engwall 6/11, Helena Linse 6/11, Chanel Bjursell 6/11
    Klass D: Elisa Cronholm 2/3
    Klass E: Shu Mayer 3/4

  • Djurgårdspiruetten 2007-11-24
    Minior B:
    Moa Pellegrini-Persson 6/10, Amanda Pagold 6/10
    Ungdom 13C (a-grupp): Aurora Hamman 9/15
    Ungdom 15C: Freja Bager 4/7
    Junior C: Emilie Hoffer 2/2

  • Slottstrofén 2007-11-24 - 2007-11-25
    U13 A:
    Susanna Bartoletti 2/11, Therese Brooling 10/11
    U15 A: Erika Lind 1/5
    Junior A: Malin Truvé 1/9, Felicia Bartoletti 2/9

  • Linnékampen/Linnécupen 2007-11-23 - 2007-11-25
    Minior B:
    Isabelle Anderbjörk 7/15, Lovisa Sjerling 8/15
    Ungdom B1:
    Sofia Ragnhammar 19/19

  • Smeskäret 2007-11-17 - 2007-11-18
    Minior B1:
    Lovisa Sjerling 6/10
    Minior B2: Isabelle Anderbjörk 4/9
    Ungdom B: Sofia Ragnhammar 7/13

  • LM 2007-11-10 - 2007-11-11
    U13:
    Erika Lind 3/17, Sanna Holmskär 8/17
    U15: Susanna Bartoletti 2/17, Sofia Sjerling 8/17
    Junior: Malin Truvé 1/9, Felicia Bartoletti 3/9, Jill Asklund 6/9
    Junior herrar: Anton Truvé 1/3

  • EIF piruetten, Stockholm Cup 1 2007-10-27
    Ungdom 15B:
    Sofia Ragnhammar 15/16

  • Höstflippen i Malmö 2007-10-21 - 2007-10-22
    Minor A:
    Klara Fröberg 6/16
    Minior A: Kristian Karelin 3/3
    U13 A: Susanna Bartoletti 3/16, Sofia Sjerling 11/16
    U15 A: Erika Lind 2/12, Sanna Holmskär 5/12
    Junior A: Felicia Bartoletti 3/16, Jill Asklund 5/16
    Junior A: Anton Truvé 1/2

  • DM 2007-10-13 - 2007-10-14
    U13: Susanna Bartoletti 3/19, Sofia Sjerling 18/19, Alice Velander 19/19
    U15: Erika Lind 4/24, Sanna Holmskär 12/24
    Junior: Felicia Bartoletti 1/13, Malin Truvé 2/13, Jill Asklund 5/13
    Junior herrar: Anton Truvé 1/3

  • Mavala 2007-09-23
    Minior A Friåkning pojkar:
    Kristian Karelin 1/1
    Ungdom A Friåkning: Erika Lind 1/12, Susanna Bartoletti 2/12, Sanna Holmskär 4/12, Alice Velander 10/12, Therese Brooling 11/12
    Ungdom A Kortprogram: Erika Lind 1/12, Sanna Holmskär 4/12, Sofia Sjerling 8/12
    Junior A Friåkning: Felicia Bartoletti 1/5, Malin Truvé 2/5
    Junior A Kortprogram: Malin Truvé 1/5, Jill Asklund 2/5, Felica Bartoletti 3/5
    Junior A pojkar: Anton Truvé 1/4

  •  

Uppdaterad: 16 FEB 2014 22:38 Skribent: Kenneth Lanneskog

 

 

Postadress:
Stockholms KK - Konståkning
Ordf. Mona Lanneskog, Ängbyhöjden 20
16850 Bromma

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info