Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsresultat SKK säsongen 08/09


  • Dahléntrofen, Lidingo 2009-03-29
    Erika Lind & Anton Truvé (Pettson och Findus):
    4/12

  • Vårcupen, Uppsala 2009-3-28
    Minior B:
    Amanda Pagoldh 2/15, Moa Pellegrini Persson 5/15
    Ungdom 13C1: Elisa Cronholm 4/9

  • Stockholm Cup final, Boo, 2009-03-21 -- 22
    Junior A: Erika Lind 2/8 , Jill Asklund 3/8
    Junior B2: Sofia Ragnhammar 2/6
    Ungdom 13A: Alice Velander 5/8, Klara Fröberg 6/8, Therese Brooling 8/8
    Miniorer pojkar: Kristian Karelin 2/2

  • SKF-trofén, Luelå 2009-03-14 -- 15
    Senior damer:
    Felicia Bartoletti 3/14
    Senior herrar: Anton Truvé 1/3
    Junior damer: Malin Truvé 8/14
    Lagtävlingen: Stockholm lag 1 (Felica och Anton) 2/14, lag 2 (Malin) 4/14

  • Mini Pokalen 2009, 2009-03-14
    Alla resultat här!

  • Stockholm Cup final Stjärntävling
    Minior B:
    Amanda Pagoldh 8/15
    Ungdom 15C: Aurora Hammam 8/14
    Pojkar C: Kevin Jasko 1/6

  • Structor Cup, Örebro 2009-03-07 -- 08
    Junior A:
    Malin Truvé 5/16

  • Stockholm Trophy, Upplands Väsby 2009-03-04 -- 08
    Chicks boys:
    Kevin Jasko 3/4
    Debs B: Sofia Sjerling 4/18
    Junior A: Erika Lind 11/18
    Junior B: Felicia Bartoletti 1/23
    Junior A men: Anton Truvé 1/6

  • Vinterhoppet, Örebro 2009-02-21 -- 22
    Novice A13:
    Sofia Sjerling 2/8
    Junior A: Felicia Bartoletti 2/9

  • EIF stjärnan, Enebyberg 2009-02-21
    Minior C1:
    Tova Setterblad 7/13
    U13C 1: Elisa Cronholm 9/16, Shu Mayer 9/16
    U15C: Aurora Hammam 4/7
    Pojkar C: Kevin Jasko 1/2

  • Isprinsessan, Stockholm 2009-02-14 -- 15
    Junior damer: Malin Truvé 1/9, Felicia Bartoletti 2/9
    Junior herrar: Anton Truvé 1/1
    Junior B-2: Sofia Ragnhammar 5/6
    U13A: Klara Fröberg 8/11, Alice Velander 9/11
    Minior A: Isabelle Anderbjörk 14/14

  • NM, Malmö 2009-02-05 -- 08
    Seniorer herrar: Anton Truvé 4/10

  • DASK-Pokalen, Danderyd 2009-02-07 -- 08
    Minior B1: Amanda Pagoldh 7/18
    Minior B-2: Moa Pellegrini-Persson 5/8
    Pojkar C: Kevin Jasko 1/3
    U13-C1: Elisa Cronholm 9/16
    U13 C2: Caroline Forsberg 4/7, Linnea Bergek 4/7
    U13 C3: Shu Mayer 4/7
    U15 C: Aurora Hammam 7/13, Karolina Linevik 7/13

  • Österskäret, 2009-01-31 -- 02-1
    Ungdom B:2
    Sofia Ragnhammar 2/3
    Ungdom 13A: Alice Velander 2/9

  • Enköpingspiruetten, 2009-01-31 -- 02-01
    Minior A:
    Isabelle Anderbjörk 9/13
    U13A: Klara Fröberg 6/11, Therese Brooling 7/11
    Junior A: Erika Lind 2/7, Malin Truvé 3/7

  • Trollcupen, Trollhättan 2009-01-24 -- 25
    U13A:
    Alice Velander 10/20
    U15A: Sanna Holmskär 11/20
    Junior A: Emma Jonnerhag 5/18, Erika Lind 6/18, Malin Truvé 7/18
    Senior A: Anton Truvé 2/2

  • Tyresö cupen, Tyresö 2009-01-24 -- 25
    Minior C, grupp A:
    Tova Setterblad 9/16
    Ungdom 13C, grupp A: Caroline Forsberg 9/16, Linnea Bergek 9/16
    Pojkar C: Kevin Jasko 2/5
    Junior B+C: Sofia Ragnhammar 1/2, Emilly Hoffer 2/2

  • Isidor-Sollentuna, Sollentuna 2009-01-11
    Minior B:
    Amanda Pagoldh 4/16, Moa Pellegrini-Persson 9/16
    Ungdom 13C: Linnea Bergek 8/14
    Pojkar: Kevin Jasko 3/4, specialpris för "dynamisk åkning och bra fart"

  • LKF-trofén, Linköping 2009-01-10 -- 11
    Minior A: Isabelle Anderbjörk 9/21
    U13: Sofia Sjerling 9/13
    Junior A: Emma Jonnerhag 8/17
    Junior A: Anton Truvé 1/2

  • Adventsstjärnan, Tumba 2008-12-14
    Minior B:
    Amanda Pagoldh 7/12
    Ungdom 13C: Caroline Forsberg 9/16, Linnea Bergek 9/16

  • Mini-Tuna, Sollentuna 2008-12-07
    Klass A:
    Josefine Jyllnor 4/10, Alice Berglund 6/10
    Klass B: Alice Nyberg 1/6, Wilma Lind 2/6, Louise Anderbjörk 3/6
    Klass C-äldre: Lena Brolin 1/12
    Klass D: Fanny Tichadou 5/9

  • USM/JSM/SM, Linköping 2008-12-04--07
    USM:
    Susanna Bartoletti 15/21
    JSM: Erika Lind 15/24, Malin Truvé 18/24
    SM: Anton Truvé 3/4

  • Smeskäret, Eskilstuna 2008-11-30
    Minior B2:
    Kevin Jasko 6/12
    Ungdom C2:
    Caroline Forsberg 3/12
    Junior B:
    Sofia Ragnhammar 2/8
     

  • Linné-cupen, Uppsala 2008-11-22--23
    Novice A13:
    Sofia Sjerling 7/11
    Junior A: Felicia Bartoletti 2/5, Emma Jonnerhag 3/5

  • Älta trophy, Älta 2008-11-22
    Junior B:
    Sofia Ragnhammar 3/4

  • Kristallcupen, Göteborg 2008-11-15--16
    Minior A:
    Isabelle Anderbjörk 9/14
    Minior A: Kristian Karelin 1/2
    U13 A: Therese Brooling 2/7, Klara Fröberg 4/7
    U15 A: Sanna Holmskär 1/6, Susanna Bartoletti 2/6
    Junior A: Erika Lindh 1/5, Malin Truvé 2/5, Jill Asklund 4/5
    Senior A: Anton Truvé 1/1

  • Djurgårdspiruetten 2008-11-15
    Minior B, grupp A:
    Amanda Pagoldh 9/16
    Ungdom 13C, grupp A: Lovisa Sjerling 8/14, Shu Mayer 8/14
    Ungdom 13C, grupp B: Linnea Berkek 6/10 (+Specialpris för bästa piruett)
    Ungdom 15C: Aurora Hamman 8/16

  • Västeråspiruetten, Västerås 2008-11-08 -- 09
    Minior A:
    Kristian Karelin 2/5, Isabelle Anderbjörk 4/5 (I+Hederspris för sittpiruett med fotbyte).
    Minior C1: Kevin Jasko 1/8
    Junior B: Sofia Ragnhammar 6/10

  • LM 2008, Husby 2008-11-01 -- 02
    U13:
    Therese Brooling 6/15, Sofia Sjerling 7/15, Alice Velander 8/15, Klara Fröberg 15/15
    U15: Susanna Bartoletti 3/17, Sanna Holmskär 8/17
    Junior damer: Erika Lind 1/13, Malin Truvé 3/13, Jill Asklund 5/13, Emma Jonnerhag 7/13, Felicia Bartoletti 8/13
    Junior herrar: Anton Truvé 1/3
    Senior damer: Maria Kronlund 2/3

  • Uddevallapokalen. Uddevalla 2008-10-25 -- 26
    U13A:
    Sofia Sjerling 9/14
    U15A: Sanna Holmskär 12/21
    Jun A: Malin Truvé 9/18

  • Promotorplaketten. Åkersberga 2008-10-25
    Minior B:
    Amanda Pagoldh 9/17, Moa Pellegrini-Persson 9/17
    Ungdom 13C: Lovisa Sjerling 7/16

  • EIF piruetten, Enebyberg 2008-10-18 -- 19
    Seniorer damer:
    Maria Kronlund 1/2
    Juniorer damer: Jill Asklund 1/12, Erika Lind 2/12, Emma Jonnerhag 3/12
    U15A: Susanna Bartoletti 1/11, Sanna Holmskär 2/11
    U13A: Therese Brooling 3/6, Alice Velander 5/6, Klara Fröberg 6/6
    Minior A pojkar: Kristian Karelin 2/2

  • DM, Tyresö 2008-10-04 --05
    Seniorer damer:
    Maria Kronlund 2/3
    Juniorer damer:
    Jill Asklund 2/18, Felicia Bartoletti 4/18, Malin Truvé 5/18, Erika Lind 6/18, Emma 10/18
    Juniorer herrar:
    Anton Truvé 1/2
    U15 flickor:
    Susanna Bartoletti 3/23, Sanna Holmskär 8/23
    U13 flickor:
    Sofia Sjerling 9/15, Alice Velander 10/15, Therese Brooling 12/15, Klara Fröberg 14/15
     

  • JGP Madrid 2008-09-22--28
    Herrar Juniorer:
    Anton Truvé 22/30

  • Mavala, Lidingö 2008-09-21
    Senior damer A kort: Maria Kronlund 2/4
    Junior A damer kort: Malin Truvé 1/7
    Junior A damer fri: Jill Asklund 1/5, Erika Lind 2/5, Emma Jonnerhag 3/5
    Junior A herrar: Anton Truvé 1/2
    U15 A flickor fri: Sanna Holmskär 1/8, Susanna Bartoletti 3/8
    U13 A flickor kort: Sofia Sjerling 6/7
    U13 A flickor fri: Klara Fröberg 3/4, Therese Brooling 4/4

  • Junior Grand Prix, Merano Italien 2008-09-03 -- 06
    Junior men:
    Anton Truvé 26/31

Uppdaterad: 16 FEB 2014 22:38 Skribent: Kenneth Lanneskog

 

 

Postadress:
Stockholms KK - Konståkning
Ordf. Mona Lanneskog, Ängbyhöjden 20
16850 Bromma

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info