Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsresultat SKK säsongen 09/10


  • Volvo Open Cup 2010-05-14 – 16 i Riga
    Chicks A:
    Wilma Lind 11/23
    Chicks B:
    Magdalena Fors 13/14
    Cubs A:
    Tova Setterblad 11/11
    Cubs B: Anja Liedholm 14/14
     

  • Elitseriefinal i Örebro 2010-04-09 -- 11
    U13A:
    Klara Fröberg 7/8
    U15A: Susanna Bartoletti 6/8
    Junior A: Malin Truvé 12/18, Erika Lind 18/18
    Senior A: Anton Truvé 4/4
     

  • Triglav Trophy i Slovenien 2010-04-02 -- 04
    Senior herrar:
    Anton Truvé 8/15
     

  • Vårcupen i Uppsala 2010-03-27 -- 28
    Minior B2:
    Wilma Lind 2/8, Tova Setterblad 3/8, Anja Liedholm 4/8
    Minior C2: Johanna Linevik 6/11 (specialpris för fint flygskär)
    Minior C3: Alice Berglund 3/10, Magda Fors 5/10, Tilde Hobro 6/10 (samt specialpris för fin tuppiruett)
    Minior C pojkar: William Wong 2/3
    U15C: Karolina Linevik 6/10
     

  • Ältastjärnan i Älta 2010-03-20 -- 21
    Minior C1:
    Tilde Hobro 8/15, Louise Anderbjörk 8/15
    Minior C3: William Wong 9/15, Johanna Linevik 9/15
    Minior C4: Amanda Pagoldh 1/11, Lena Brolin 6/11
    Ungdom 13C1: Moa Pellegrini Persson 5/15, Elisa Cronholm 8/15
    Ungdom 13C2: Linnea Bergek 3/15
    Ungdom 15C1: Caroline Forsberg 1/12, Karolina Linevik 7/12
     

  • DM, Solna 2010-03-13 -- 14
    U15A:
    Alice Velander 8/19, Sofia Sjerling 11/19
    Junior A:
    Malin Truvé 3/14, Jill Asklund 5/14, Sanna Holmskär 14/14
    U13 pojkar:
    Kristian Karelin 2/2
    Senior A herrar: Anton Truvé 1/1
     

  • Stockholm Trophy, Upplands Väsby 2010-03-03 -- 07
    Novice A boys:
    Kristian Karelin 6/7
    Junior A ladies: Malin Truvé 5/16
     

  • Övikscupen i Örnsköldsvik, 2010-02-27 -- 28
    Junior A:
    Sanna Holmskär 11/13
     

  • DM Skåne i Malmö, 2010-02-20 -- 21
    Junior A:
    Sanna Holmskär 15/15
     

  • Stockholm Cup final 2010-02-20
    Minior C:
    Amanda Pagoldh 1/15, Wilma Lind 5/15, Tova Setterblad 8/15
    U13C: Moa Pellegrini-Persson 6/14, Linnea Bergek 8/14
    U15C: Carolina Forsberg 4/12
    Junior C: Chanel Bjursell 2/2
     

  • Stockholm Cup final Torvalla trofén 2010-02-13 -- 14
    Minior A:
    Isabelle Anderbjörk 8/13
     

  • Hallsbergsstjärnan i Hallsberg 2010-02-06 -- 07
    Minior C1:
    Tova Setterblad 1/11, Wilma Lind 6/11
    Minior C4: Anja Liedholm 7/12
     

  • Isprinsessan i Husby 2010-02-06 -- 07
    Minior A:
    Isabelle Anderbjörk 10/17
    Junior A: Sanna Holmskär 3/4
     

  • Elitserietävling 14: Trollcupen i Trollhättan 2010-02-06 -- 07
    U13A: 5/12
    U15A: Susanna Bartoletti 2/16, Sofia Sjerling 16/16
    Junior A: Malin Truvé 4/20, Jill Asklund 9/20
     

  • Nordics 2010 (NM) i Asker, Norge 2010-01-04 -- 07
    Herrar seniorer:
    Anton Truvé 4/7
     

  • TriHealthstjärnan i Österåker 2010-01-30 -- 31
    Minior C1:
    Johanna Linevik 9/16
    Minior C2:
    Amanda Pagoldh 1/16
    Minior C3:
    Tova Setterblad 2/16, Anja Liedholm 7/16
    Minior C4:
    Lena Brolin 7/16, Alice Berglund 9/16
    Ungdom 13C:
    Linnea Bergek 4/17
    Ungdom 13C2:
    Moa Pellegrini Persson 3/16, Elisa Cronholm 8/16
    Ungdom 15C:
    Caroline Forsberg 1/10
     

  • Enköpingspiruetten i Enköping 2010-01-30 -- 31
    Senior A:
    Anton Truvé 1/1
     

  • Elitserietävling 12: Gudrun Lindmark i Malmö 2010-01-30 -- 31
    U15A:
    Susanna Bartoletti 10/30, Sofia Sjerling 27/30
     

  • Värendspiruetten i Växjö 2010-01-23 -- 24
    U15A:
    Alice Velander 12/23, Therese Brooling 16/23
    Ungdom pojkar: Kristian Karelin 3/3
     

  • Tyresöcupen i Tyresö 2010-01-23
    Minior C1: Alice Berglund 4/17
    Minior C2: Anja Liedholm 3/17
    U15C: Caroline Forsberg 2/10
     

  • LKF-trofén, Linköping 2010-01-16 -- 17
    Elitserie U13:
    Klara Fröberg 4/12
    Elitserie Junior: Malin Truvé 7/19, Jill Asklund 12/19
    Klubbtävling, minior A: Isabelle Anderbjörk 14(14
     

  • Tunastjärnan Sollentuna 2010-01-05 -- 06
    Minior C1:
    Lena Brolin 10/18
    Minior C3: Amanda Pagoldh 1/14
    U13C: Moa Pellegrini Persson 2/18
     

  • SM 2009-12-16 -- 20
    RM:
    Klara Fröberg 13/18
    USM: Susanna Bartoletti 4/19
    JSM: Erika Lind 9/30, Malin Truvé 17/30, Jill Asklund 19/30
    SM herrar: Anton Truvé 4/5
     

  • Lutzpiruetten Örebro, 2009-12-13
    Klass C1:
    Alice Berglund 2/9
    Klass C3: Anja Liedholm 3/12
    Klass C4: Wilma Lind 2/13, Tova Setterblad 4/13
     

  • Täbytrofén, 2009-12-13
    Minior A:
    Isabelle Anderbjörk 8/10
    Junior B2: Sofia Ragnhammar 7/7
     

  • NRW Trophy, Dortmund Tyskland 2009-12-05-06
    Senior men:
    Anton Truvé 16/24
     

  • Mini-Tuna Cupen i Vallentuna 2009-12-06
    Klass B:
    Tilde Hobro 3/10, William Wong 4/10
    Klass C: Louise Anderbjörk 4/11
    Klass D: Johanna Linevik 1/3
    några resultat sakna ännu.
     

  • Älta Trophy 2009-11-21 -- 22
    Juniorer damer:
    Emma Jonnerhag 3/20
    Ungdom 15: Alice Velander 5/21, Tessie Brooling 10/21
     

  • Sméskäret 2009-11-21 -- 22
    Minior C1:
    Alice Berglund 7/13
    Minior C2:
    Wilma Lind 2/10, Anja Liedholm 3/10
    Minior C4:
    Tova Setterblad 4/12

     

  • SKK Pokalen, 2009-11-14 Samtliga resultat och bilder hittar du på vår Pokalen sida här!
    Resultat för SKK's åkare:
    Miniorer C1: Amanda Pagoldh 1/18, Lena Brolin 10/18
    Miniorer C2: Tova Setterblad 2/18, Wilma Lind 4/18, Anja Liedholm 10/18, Alice Berglund 10/18, Specialdiplom "Bästa utstrålning till Alice Berglund
    U13 C1: Moa Pellegrini-Persson 3/16, Linnea Berged 4/16,
    U13 C2: Elisa Cronholm 7/13
    U15 C: Caroline Forsberg 5/12, Aurora Hammam 7/12, Karolina Linevik 7/12
    Jun C: Chanel Bjursell 1/3, Helena Linse 3/3
     

  • Västeråspiruetten, Västerås 2009-11-07 -- 08
    Minior C1:
    Tova Setterblad 1/14, Alice Berglund 7/14
    Minior C3: Wilma Lind 1/14
     

  • Coupe de Nice, Frankrike
    Senior men:
    Anton Truvé 21/22
     

  • Elitserietävling 10, Tyresö cupen 2009-11-07 -- 08
    U13:
    Klara Fröberg 3/9
     

  • Höststjärnan i Salem 2009-10-31
    Minior C1:
    Tova Setterblad 1/10, Wilma Lind 2/10, Alice Berglund   6/10
    Minior C 2:
    Lena Brolin 5/9, Anja Liedholm 5/9
    Ungdom 13 C:
    Elisa Cronholm  6/11
     

  • Elitserietävling 8, Tunabyggentrofén 2009-10-31 - 11-01
    Juniorer damer:
    Malin Truvé 7/23, Erika Lind 8/23, Jill Asklund 11/23, Emma Jonnerhag 20/23
    U15: Susanna Bartoletti 4/19, Sofia Sjerling 15/19
    U13: Klara Fröberg 7/9

  • EIF-piruetten, Stockholm 2009-10-24 – 25
    Senior A herrar:
    Anton Truvé 1/1
    Junior B2 damer: Sofia Ragnhammar 5/5
    Ung 15A flickor: Alice Velander 6/14, Therese Brooling 8/14
    Minior A: Isabelle Anderbjörk 4/7
     

  • Elitserietävling 5, Österskäret i Österåker
    Juniorer damer:
    Erika Lind 3/18, Malin Truvé 5/18, Emma Jonnerhag 9/18, Jill Asklund 12/18
    Ungdom 15: Susanna Bartoletti 4/19, Sofia Sjerling 17/19
     

  • Elitserietävling 4, Linnécupen  i Uppsala
    Juniorer damer:
    Erika Lind 2/18, Jill Asklund 7/18, Emma Jonnerhag 15/18
    Ungdom 15: Sofia Sjerling 15/16
    Ungdom 13: Klara Fröberg 5/10
     

  • Elitserietävling 1, Sundsvallscupen 2009-10-03 -- 04
    Senior herrar:
    Anton Truvé 2/3
    Junior damer: Erika Lind 4/21, Malin Truvé 5/21, Jill Asklund 8/21, Emma Jonnerhag 18/21
    U15 flickor: Susanna Bartoletti 6/14, Sofia Sjerling 12/14
    U13 flickor: Klara Fröberg 1/8
     

  • Hans Lindhs Trophy, Stockholm 2009-09-26 -- 27
    Junior damer:
    Erika Lind 1/8
    Ung 15 flickor: Alice Velander 6/13
    Minior: Isabelle Anderbjörk 4/5
     

  • Höstflippen, Malmö 2009-09-12 -- 13
    Senior damer:
    Felicia Bartoletti 2/2
    Junior damer: Malin Truvé 4/11, Emma Jonnerhag 6/11
    Ung 15 flickor: Susanna Bartoletti 4/25, Sofia Sjerling 7/25, Alice Velander 8/25
    Ung 13 flickor: Klara Fröberg 5/12

Uppdaterad: 16 FEB 2014 22:38 Skribent: Kenneth Lanneskog

 

 

Postadress:
Stockholms KK - Konståkning
Ordf. Mona Lanneskog, Ängbyhöjden 20
16850 Bromma

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info