Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsresultat SKK säsongen 10/11


  • Elitseritävling Hallsberg 2011-03-12 -- 13
    Junior:
    Erika Lind 5/14, Malin Truvé 7/14
     

  • Stockholm Cup final i Älta 2011-03-12
    Minior C:
    Magdalena Fors 8/14
    Ungdom 13C: Amanda Pagoldh 3/17, Lena Brolin 9/17
    Ungdom 15C: Caroline Forsberg 2/13, Linnea Bergek 4/13
    Junior C: Aurora Hammam 4/8, Chanel Bjursell 5/8, Helena Linse 5/8
    Pojkar C: William Wong 5/9
     

  • Stockholm Trophy, Stora Mossen 2011-03-02 -- 06
    Debs boys:
    Kristian Karelin 1/4
    Junior A: Johanna Wick 2/18
    Debs A: Klara Fröberg 3/16
     

  • EIF-stjärnan i Enebyberg, 2011-02-26 -- 27
    Ungdom 13C:
    Lena Brolin 2/16
    Junior C: Chanell Bjursell 1/5, Helena Linse 3/5
    Ungdom C pojkar: William Wong 2/6
     

  • Elitserietävling Elitpokalen, Stora Mossen 2011-02-12 -- 13
    Ungdom 15:
    Klara Fröberg 8/11
    Ungdom pojkar: Kristian Karelin
    Junior: Johanna Wick 2/14, Erika Lind 3/14, Malin Truvé 4/14
     

  • DASK tävlingen i Danderyd 2011-02-05 -- 06
    Minior C1:
    Johanna Linevik 10/18
    Minior C2: Eugenie Collin 1/18
    Ungdom 13C1: Amanda Pagoldh 1/15, Lena Brolin 6/15
    Ungdom 15C1: Linnea Bergek 1/9
    Ungdom 15C2: Caroline Forsberg 1/8
    Pojkar C: William Wong 2/3
    Junior C: Chanell Bjursell 3/6, Aurora Hammam 4/6, Helena Linse 4/6
     

  • Vinteruniversiaden Erzurum, Turkiet 2011-02-01 -- 02
    Seniorer herrar:
    Anton Truvé 20/32
     

  • Tyresöstjärnan i Tyresö 2011-01-29 -- 30
    Minior C1:
    Eugenie Collin 6/15
    Minior C2: Louise Anderbjörk 6/11, Johanna Linevik 6/11
    Ungdom 13C1: Lena Brolin 8/16
    Ungdom 13C2: Amanda Pagoldh 1/8
    Ungdom 13C3: Sara Rolén 6/10 (+ pris för bästa piruett)
    Ungdom 15C: Carloline Forsberg 4/14
    Junior C: Helena Linse 4/8, Chanell Bjursell 5/8 (+pris för bästa piruett)
    Pojkar C: William Wong 2/3
     

  • LKF trofén Linköping 2011-01-28 -- 30
    Elitserien damer juniorer:
    Malin Truvé 3/18, Erika Lind 4/18
    Ungdom A15: Alice Velander 5/6
    Minior A: Wilma Lind 4/21, Tova Setterblad 17/21
    Minior B: Anja Liedholm 7/14
     

  • Elitserietävling Gudrun Lindmarks trofé i Malmö 2011-01-22 -- 23
    Ungdom 15:
    Klara Fröberg 4/12
    Junior A: Johanna Wick 2/17
    Senior herrar: Anton Truvé 3/4
     

  • Solna Challenge Cup 2011-01-22 -- 23
    Minior A:
    Wilma Lind 3/14
    Ungdom 13B: Isabelle Anderbjörk 10/23
     

  • CREMAB-skäret i Sandviken 2011-01-15 -- 16
    Minior A:
    Wilma Lind 2/19, Tova Setterblad 5/19
     

  • Isidor i Sollentuna 2010-01-08 -- 09
    Minior C1 (Sthlm Cup):
    Magdalena Fors 2/16
    Minior B1: Alice Berglund 4/16
    Minior A: Wilma Lind 1/4, Tova Setterblad 2/4
     

  • SM i Malmö 2010-12-16 -- 19
    USM flickor:
    Klara Fröberg 16/24
    USM pojkar:
    Kristian Karelin 6/7
    JSM damer:
    Johanna Wick 7/23, Erika Lind 13/23, Malin Truvé 19/23
    SM herrar:
    Anton Truvé 7/9

    GK-cupen i Göteborg 2010-12-11 -- 12
    Ungdom 15A:
    Alice Velander 7/10
     

  • Lutzpiruetten i Örebro 2010-12-11 -- 12
    Minior B:
    Alice Berglund 7/13
     

  • Täbytrofén i Täby 2010-12-11 -- 12
    Minior A:
    Wilma Lind 4/10, Tova Setterblad 6/10
    Ungdom 13B: Isabelle Anderbjörk 13/20
     

  • NRW Trophy Dortmund Tyskland 2010-12-02 -- 05
    Senior herrar:
    Anton Truvé 20/26
     

  • Elitserien Skate Shop Trophy i Orsa 2010-12-04 -- 05
    Junior A damer:
    Johanna Wick 1/14
     

  • Elitserien Lars G's pokal i Tibro 2010-12-04 -- 05
    Ungdom 15A:
    Klara Fröberg 10/14
    Junior A damer: Malin Truvé 3/12, Erika Lind 6/12
     

  • Sméskäret, Eskilstuna 2010-11-27 -- 28
    Minior C1:
    Tilde Hobro 2/12, Louise Anderbjörk 7/12
    Minior B: Anja Liedholm 3/13, Alice Berglund 7/13
    Ungdom C1: Emelie Vestlund 2/12
    Ungdom C2: Amanda Pagoldh 1/12, Lena Brolin 5/12
    Ungdom B13: Isabelle Anderbjörk 2/10
    Junior C: Helena Linse 7/12, Chanell Bjursell 7/12
     

  • Älta Trophy, Älta 2010-11-27 -- 28
    Minior A:
    Wilma Lind 11/21
    U15A: Alice Velander 4/5
     

  • SKK Pokalen, Stora Mossen 2010-11-20 -- 21 (för alla resultat se här)
    Minior C1:
    Magdalena Fors 4/16, Eugenie Collin 6/16
    Minior C2: Linda Svensson 7/13
    Minior C3: Johann Linevik 6/12
    U13C_1: Amanda Pagoldh 1/16, Lena Brolin 7/16
    U13C_3: Sara Rolén 8/15
    U15C: Caroline Forsberg 1/16, Linnea Bergek 2/16, Emelie Vestlund 9/16
    Junior C: Chanel Bjursell 1/5, Aurora Hamman 2/5, Helena Linse 3/5
    Pojkar C: William Wong 3/4
     

  • Isprinsessan i Husby 2010-11-13 -- 14
    Minior B:
    Anja Liedholm 11/17
    Minior B extra: Alice Berglund 11/12
    Minior A: Wilma Lind 5/13, Tova Setterblad 6/13
     

  • Elitserie 5, Kvantum Cup i Stenungsund 2010-11-13 -- 14
    Ungdom pojkar:
    Kristian Karelin 5/5
    U15 flickor: Klara Fröberg 12/14
    Junior damer: Johanna Wick 1/18, Erika Lind 6/18, Malin Truvé 7/18
    Senior herrar: Anton Truvé 1/3
     

  • Vätterntrofén i Jönköping 2010-11-06 -- 07
    Minior B:
    Tova Setterblad 2/14, Alice Berglund 11/14
    Minior A: Wilma Lind 2/14
     

  • Hans Lindhs trofé Enebyberg 2010-10-30 --31
    Minior A:
    Wilma Lind 8/23
    Ungdom 15A: Alice Velander 2/11
     

  • Boo Cupen 2010-10-23 -- 24
    Minior B Stockholm Cup kval:
    Anja Liedholm 12/14
    Minior B extra: Tova Setterblad 2/14, Alice Berglund 11/14
     

  • Vinterhoppet i Örebro 2010-10-23 -- 24
    Minior A:
    Wilma Lind 19/23
     

  • Elitserietävling Tyresöcupen i Tyresö 2010-10-16 -- 17
    Ungdom 15A:
    Klara Fröberg 14/16
    Junior damer A: Johanna Wick 1/19, Erika Lind 5/19, Malin Truvé 6/19, Jill Asklund 17/19
     

  • Västeråspiruetten 2010-10-16 -- 17
    Minior A:
    Wilma Lind 3/4
    Minior B: Tova Setterblad 1/15, Alice Berglund 6/15, Anja Liedholm 8/15
    Minior C: Tilde Hobro 5/12
     

  • Elitserietävling Öckerö/Göteborg 2010-10-09 -- 10
    Herrar seniorer:
    Anton Truvé 1/4
    Ungdom pojkar A: Kristian Karelin 5/5
     

  • Mavala, Lidingö 2010-10-03 -- 04
    Senior A fri:
    Anton Truvé 1/1
    Junior A fri:
    Johanna Wick 1/6, Erika Lind 2/6,  Jill Asklund 3/6
    U15A fri:
    Klara Fröberg 2/5, Alice Velander 4/5
    Juinor A kort:
    Malin Truvé 1/5
    Minior A:
    Wilma Lind 12/13
    Minior B:
    Tova Setterblad 5/14
     

  • Elitserietävling Hösttävlingen i Helsingborg 2010-09-25 -- 26
    Ungdom 15:
    Klara Fröberg 4/16
    Junior damer: Erika Lind 8/19, Malin Truvé 12/19, Jill Asklund 16/19

  • Elitserietävling Luleå 2010-09-25 -- 26
    Junior damer:
    Johanna Wick 2/19

  • Nebelhorn Trophy 2010, 2010-09-23 - 25
    Senior herrar:
    Anton Truvé 19/23

Uppdaterad: 16 FEB 2014 22:38 Skribent: Kenneth Lanneskog

 

 

Postadress:
Stockholms KK - Konståkning
Ordf. Mona Lanneskog, Ängbyhöjden 20
16850 Bromma

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info