Hoppa till sidans innehåll

Resultat 13/14


Skate Malmö 7-9/3

Advance Novice Girls: Klara Arell 4/46, Anja Liedholm 29/46 

 
Ältastjärnan 8- 9/3

Minior C1: Tyra Hagland 8/14

Ungdom 13 C1: Alice Berglund 7/14

Ungdom 13C2: Louise Collin 3/16

Ungdom 13C4: Vendela Nyberg 8/15

Junior C:Frida Sundberg 3/10, Nadja Johansson 6/10

 

ISIDOR I Sollentuna 8-9/3.

Ungdom 15B2 yngre - Eugénie Collin 10/15

Ungdom 15B2 äldre -  Lena Brolin 6/17
 
Landvetter Elit cup 15/2
Ungdom 15 - Klara Arell 4/27
 
Isprinsessan15/2
Minior B - Tyra Berglund 4/18, Linnea Gren Groer 14/18

Enköpingsskäret 15/2
Ungdom C1 - Alice Berglund 4/11
Ungdom C3 - Louise Collin 1/15
Ungdom B15 - Lena Brolin 1/6
Junior C - Nadja Johansson  1/3, Frida Sundberg 2/3
 
Västeråscampen 9/2
Minior B - Tyra Berglund 2/14, Linnea Gren Groer 14/14

DM Stockholm
Novice 15 A Girls- Klara Arell 1/13
Novice 13 A Girls– Anja Liedholm 3/31, Leia Lanneskog 13/31
Novice 15 A Boys -  Andreas Nordebäck 1/4, Ludwig Hård 3/4
 
 
 Djursholmsstjärnan, 18 – 19/1 
Ungdom 13C2 - Alice Berglund  2/14
Ungdom 13C3 - Louise Collin 2/13
Junior C -  Nadja Johansson  6/11, Frida Sundberg     6/1
 
 
Elitserie tävling i Mörrum, Kabo cup 11/1-12/1
Anja Liedholm 19/31
 
EIF Piruetten -11/1-12/1
Minior B - Tyra Berglund 8/17, Linnea Gren Groer 16/17
Flickor Ungd15B2,younger - Eugenie Collin 14/14
Flickor Ung 15B2,older - Lena Brolin 6/19
Ungd. B pojk - Victor Liljefors 1/4
 
 
SM i Växjö 11-15/12
Senior Damer - Erika Lind 8/12
Ungd.flick15  Klara Arell 5/18
Ungd pojk  Mikael Nordebäck 2/7
 
Linnecupen, Uppsala 7,8/12
Minior A -Louise Hård 1/23, Carolina Olsson 6/23
Ungd.13A Flickor - Anja Liedholm 1/23
 
Landvetter7-8/12
UngdomP - Andreas Nordebäck 1/2
 
Adventsskärket 7-8/12
Junior C - Frida Sundberg  5/9,  Nadja Johansson 5/9
Ungdom 15B2 äldre - Lena Brolin 1/9
Ungdom 15B2 yngre - Eugenie Collin 5/8
Ungdom 13 C3 - Louise Collin 1/14
 
Tibro Lars G Cup 30/11-1/12
Ungdom15P - Mikael Nordebäck 2/2
 
Älta Elit Cup 23-24/11
Ungdom 15F - Klara Arell 2/25
 
SKK-Pokalen 23/11
Junior C - Frida Sundberg 4/6, Nadja Johansson 4/6
13 C1 - Louise Collin,5/13, 13 C2 - Alice Berglund 2/14, Junia Lundstedt Mannervik 8/14, Ida Leufvén 8/14
 
EIF-Piruetten 16-17/11
Novice A13 Boys - Andreas Nordebäck 1/4, Ludwig Hård 4/4
Novice A13 Girls- Anja Liedholm 1/23
Minior A - Leia Lanneskog 2/23, Louise Hård 4/23, Carolina Olsson 6/23
 
Enköpingspiruetten 16/11
U 15 B2 - Lena Brolin 4/7 samt specialpris för bästa piruetter
Eugenie Collin 4/7
 
SASK Trofén 9-10/11
Junior C - Nadja Johansson 3/5
U 15 C - Sara Rolén 5/13
U 13 C2 - Alice Berglund 2/13, Ida Leufvén 7/13
U13 C3 - Louise Collin 6/13
 
Elitserien - Lerum 9-10/11
Erika Lind 1/10
Klara Arell 6/29
 
Elitserien - Gudrun Lindmarks trofé, Malmö 
Erika Lind  2/10
 
Elitserien-Sundsvallscupen 5-6/10
Klara Arell 7/26

Mavala Trofén 5-6/10
Minior A Leia Lanneskog 2/18, Carolina Olsson 5/18, Louise Hård 6/18.
Novice A13 pojk Ludwig Hård 1/1
Novice B 15 pojk: Victor Liljefors 1/1
 
Tyresö Cupen 21-22/9
Novice A13 Girls - Anja Liedholm 3/18, Novice Boy -Andreas Nordebäck1/4,Ludwig Hård 3/4, Minior A - Leia Lanneskog 2/24, Louise Hård 6/24,Carolina Olsson 11/24.
 
Elitserien i Västerås 14-15/9
Senior Damer - Erika Lind, 3/11, Pojkar Ungdom - Mikael Nordebäck, 2/3,
U15 - Klara Arell, 13/29
Uppdaterad: 10 APR 2014 18:57 Skribent: Kenneth Lanneskog
Epost: This is a mailto link

 

 

Postadress:
Stockholms KK - Konståkning
Ordf. Mona Lanneskog, Ängbyhöjden 20
16850 Bromma

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info