Hoppa till sidans innehåll

Resultat 14/15


Tävlingsresultat säsongen 14/15

 

Elitseriefinalen i Skövde

Anja Liedholm, 3/8

 

Stockholm Cup Final

Minior C,Fanny Johansson 2/14

Minior B: Tyra Berglund 1/19, Linnea Gren Groer 8/19, Leona Lanneskog 16/19

Ungdom 13C2: Louise Collin 7/13

Ungdom 15B2: Kajsa Krebs 16/17, Eugenie Collin 17/17

Junior C:Frida Sundberg 1/12, Junior B2: Isabelle Anderbjörk 1/12, Lena Brolin
11/12 

 

VIGGBYHOLMSHOPPET 21-22/3

Junior B2: Isabelle Anderbjörk 7/14, Lena Brolin 11/14

Novice 15 B2 grupp A, Eugenie Collin 6/14, grupp B Kajsa Krebs 5/17

Minior B grupp A - Linnea Gren Groer 3/16 - grupp B Tyra Berglund 2/18, Leona Lanneskog 8/18, Sophia Östgren 14/18

Minior A - Mandalay Malmström 6/20

 

ÄLTASTJÄRNAN 7-8/3

Minior C4: Molly Håkansson  8/15

Ungdom 13C1:  Ida Leufvén  9/16, Vendela Nyberg  9/16

 Ungdom 13C2:  Louise Collin  5/15

Ungdom 13 C3: Emma Strindefjord  8/15

Ungdom 15C1: Frida Ros  6/11

Junior C: Frida Sundberg  1/2

 

SKATE MALMÖ 2015

Ungdom 13 - Anja Liedholm 1/30, Leia Lanneskog 7/30

Cubs Girls - Tyra berglund 8/23, Mandalay Malmberg 9/23

 

SASK-Pokalen 14-15/2

Minior B - Tyra Berglund 1/23, Leona Lanneskog 11/23, Sophia Östgren 22/23

Minior B - Äldre - Linnea Gren Groer 7/20

 

DJURSHOLMSSTJÄRNAN 7/2

Minior B - Linnea Gren Gorer 5/11, Leona Lanneskog och Sophia Östgren delad 6/11.

 

Tyresöstjärnan 24/1

Minior C1 Fanny Johansson  4/15

Ungdom 13C1 Louise Collin 4/12, Sanna Frygner  7/12

Ungdom 13C2: Emma Strindefjord 6/10

Junior C: Frida Sundberg  2/3

 

 

Österskäret  24-25/1:

 

Ungdom 15 B2 Grupp A:  Eugenie Collin  9/19

Ungdom 15 B2 Grupp B:   Kajsa Krebs   10/20

 

 

DM Stockholm/Isidor 3-4 januari 2015

U13 - Leia Lanneskog 4/26

Minior A - Mandalay Malmberg 10/24

 

SM i Västerås 11-14/12

U13 - Anja Liedholm 3/18

 

SKK-pokalen 6/12

Minior C1 Fanny Johansson 1/13

Minior B1 Linnea Gren Groer 5/10

Minior B2 Tyra Berglund 2/8, Leona Lanneskog 4/8, Sophia
Östgren 5/8

Ungdom 13C1 Louise Collin 1/9, Vendela Nyberg 5/9, Ida
Leufvén 5/9

Junior C Dam – Nadja Johansson 1/3, Frida Sundberg 2/3

 

BOO-cupen 6-7/12

Ungdom B15_1 Nathalie Labar 6/13

Ungdom B15_2 – Kajsa Krebs 1/12, Eugénie Collin 4/12 

 

Dif Piruetten 29 november

U13C_1 Louise Collin 1/14

JuniorC - Nadja Johansson 3/5

Frida Sundberg 3/5

 

Älta Elite Cup 22-23 november

U13 - Anja Liedholm 5/32, Leia Lanneskog 13/32

 

Eif Trofén 15-16 november

U13 - Tova Setterblad 1/25

Minior A - Mandalay Malmström 3/12

 

Billingetrofén 15 november

Minior B - Tyra Berglund 1/14

 

SASK-trofén 15 november

U15 B - Eugénie Collin 2/6 

 

Mavalacup 8-9 november

U15 B - Eugénie Collin 16/23, Kajsa Krebs 19/23

Minior A - Mandalay Malmström 6/18

Minior B - yngre - Tyra Berglund 2/14, Leona Lanneskog 11/14, Sophia Östgren 13/14

Minior B - äldre - Linnea Gren Groer

 

Elitserien Linköping 8-9 november

U13 - Anja Liedholm 2/29, Leia Lanneskog 24/29

 

Österskäret 25-26 oktober

Tova Setterblad 2/14

 

Sandviksskäret 18-19 oktober

Tova Setterblad 1/18

 

Tyresöcupen  13-14 september

Tova Setterblad 1/6 

 

Elitserien - Enköpingspiruetten 11-12 oktober

U13 Anja Liedholm 5/29, Leia Lanneskog 23/29

 

Tyresö Cupen A-tävling 13-14 september

Minior A - Mandalay Malmström 17/19,

U13 Tova Setterblad 1/16

 

Elitserien Luleå 6-7 september

U13 - Anja Liedholm 7/27, Leia Lanneskog 13/27

Uppdaterad: 17 APR 2015 22:32 Skribent: Kenneth Lanneskog
Epost: This is a mailto link

 

 

Postadress:
Stockholms KK - Konståkning
Ordf. Mona Lanneskog, Ängbyhöjden 20
16850 Bromma

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info