Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsresultat SKK säsongen 98/99


  • Dalén trofen, våren -99
    Miniorer:
    Antons trafikskola 5/6
    Ellinor, Felicia, Anton, Malin, Jill, Agnes, Matilda, Helena
    Juniorer: Rocky Horror Picture Show 10/16
    Kina
    Juniorer:
    Port de Bras 12/16
    Maria, Linda, Sara, Fanny, Ida, Louise, Anna P, Emma, Annegret, Charlotta
    Seniorer:
    Svensk Polka och bryggvals 3/5
    Anna A.
  • Hans Lindhs trofé
    Klass 2B: Linda Lundin 4/8
  • SSK-Cupen 1999, 20-21/2 1999
    Juniorer B:
    Kina Holm 7/13
    Ungdom B:
    Ida Axling 5/18
    Ungdom B:
    Anna Pokrovskaja 7/18
    Miniorer:
    Emma Nathorst-Westfeldt 3/18
  • Enköpingspiruetten 6-7/2
    Seniorer B:
    Anna Axling 1/1
    Juniorer A:
    Linda Lundin 1/6
    Juniorer B:
    Kina Holm 4/10
    Juniorer C:
    Louise Nathorst-Westfeldt 3/4
    Ungdom B:
    Ida Axling 13/18
    Ungdom C1:
    Fanny Tönnesen 4/11
    Ungdom C2:
    Sara Ahlgren 3/12
    Miniorer 1:
    Emma Nathorst-Westfeldt 4/12
  • Väsby Cup 23-24/1
    Miniorer 2:
    Emma Nathorst-Westfeldt 4/12
    Ungdom B:
    Fanny Tönnesen 14/15
    Ungdom B:
    Sara bröt efter att ha varit 10:a efter korta.
    Juniorer B:
    Kina Holm 4/13
    Juniorer A:
    Maria Kronlund 1/6
    Juniorer A:
    Linda Lundin 6/6
  • SM 15-17/1
    Seniorer:
    Maria Kronlund 9/15
  • EIF Piruetten 16-17/1
    Miniorer 2:
    Emma Nathorst-Westfeldt 3/10
    Ungdom:
    Anna Pokrovskaja 1/2
  • Torvalla-Trofén, Haninge 9/1
    Ungdom Klass 2:
    Sara Ahlgren 18/21
    Ungdom Klass 2:
    Fanny Tönnesen 20/21
    Ungdom Klass 2:
    Ida Axling 21/21
  • Aros kampen, Västerås 19-20/12
    Juniorer:
    Linda Lundin 5/10
    Miniorer:
    Emma Nathorst-Westfeldt 5/12
  • Isprinsessan & Isprinsen DIF, 12-13/12
    Klass 12 Steg:
    Linda Lundin 1/2
    Klass 12 Steg:
    Anna Axling 2/2
  • LM 28-29/11 Åkersberga/Österåker
    Juniorer:
    Linda Lundin 13/14
    Maria Kronlund struken.
  • LinnéCupen 21-22/11 1998 Uppsala
    Klass 7:
    Kina Holm 5/9
    Klass 9:
    Anna Axling 1/1
  • SKK Pokalen 14-15/11 1998
    Klass 1:
    Emma Nathorst-Westfeldt 4/5
    Klass 2:
    Sara Ahlgren 5/8
    Klass 3:
    Anna Pokrovskaja 2/5
    Klass 3:
    Fanny Tönnesen 5/5
    Klass 4:
    Ida Axling 3/3
    Klass 6:
    Kina Holm 2/4
    Klass 7:
    Linda 1/2
    Anna Axling och Maria Kronlund bröt tyvärr.
  • Sundets pärla 6-8/11 1998
    Maria Kronlund 11/17
  • Wibergs Cup 31/10-1/11 1998
    Minorer A:
    Emma Nathorst-Westfeldt 3/4
    Ungdom B:
    Anna Pokrovskaja 4/11
    Ungdom B:
    Ida Axling 6/11
    Ungdom B:
    Fanny Tönnesen 10/11
    Junior B:
    Kina Holm 2/2
    Junior A:
    Maria Kronlund 1/3
    Junior A:
    Linda Lundin 3/3
    Senior B:
    Anna Axling 1/1
    Sara Ahlgren bröt tyvärr.
  • Uttagningstävling till SKF-trofén 26-27/9 1998
    Juniorer:
    Maria Kronlund 6/12
    Juniorer:
    Linda Lundin 11/12
  • Mavala-Trofen 26-27/9 1998
    Klass Miniorer:
    Emma Nathorst-Westfeldt 2/4
    Ungdom B: Ida Axling 6/8
    Seniorer: Anna Axling 1/1
Uppdaterad: 16 FEB 2014 22:38 Skribent: Kenneth Lanneskog

 

 

Postadress:
Stockholms KK - Konståkning
Ordf. Mona Lanneskog, Ängbyhöjden 20
16850 Bromma

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info