Hoppa till sidans innehåll

Resultat 15/16


Tävlingsresultat säsongen 15/16

Elitseriepremiär, Luleå, 12-13 september 2015
Ungdom 15:     Anja Liedholm 3/28
Ungdom 13:     Leia Lanneskog 5/21

Göte Ls Pokal, A-serien, 19-20 september 2015
Ungdom 13:     Cicilia Kassan 3/11

Tyresöcupen, A-serien, 26-27 september
Ungdom 13:     Cicilia Kassan 1/13

Kal å Ada, A-serien, 26-27 september
Minior A:     Tyra Berglund 3/19
        Mandalay Malmberg 4/19

Åbytrofén, Elitserien, 3-4 oktober
Ungdom 13:     Leia Lanneskog 4/25

Västeråstrofén, A-serien, 10-11 oktober
Ungdom 13:     Cicilia Kassan 1/11

I.S. Trofén, Elitserien, 17-18 oktober
Ungdom 15:     Anja Liedholm 4/31

Mavalatrofén, klubbtävling, 17-18 oktober
Minior B:    Julia Johansson 1/12
        Leona Lanneskog 3/12
        Sophia Östgren 5/12

Ungdom 13B:    Linnéa Gren Groer 6/19

Ungdom15B2:    Kajsa Krebs 6/25

Junior B2:    Eugenie Collin 9/16

Linköping, Elitserien, 7-8 november
Ungdom 15:    Anja Liedholm 2/30
Ungdom 13:     Leia Lanneskog 6/21

Linköping, A-serien, 7-8 november
Junior Herr:     Victor Liljefors 5/5

Isprinsessan, klubbtävling, 7-8 november
Minior B:    Julia Johansson 1/17
        Leona Lanneskog 2/17
        Sophia Östgren 7/17
Ungdom15B2: Kajsa Krebs 3/17

Junior B2:    Eugénie Collin 6/13

Älta Trophy, A-serien, 14-15 november
Minior A:    Tyra Berglund 2/20
        Mandalay Malmberg 6/20

Salemstjärnan 14-15 november
Minior B:    Sophia Östgren 2/2

Minior C3:    Julia Jonsson 7/13
        Fanny Johansson 7/13 (specialpris för fin sittpiruett)

Minior C4:    Molly Håkansson 6/11

Oxen Cup, Elitserien, 28-29 november
Ungdom 15:     Anja Liedholm 2/25
Ungdom 13:     Leia Lanneskog 1/23

EIF-piruetten, klubbtävling, 28-29 november
Minior A:    Tyra Berglund 1/4
        Mandalay Malmberg 3/4

Minior B:     Julia Johansson 1/19
        Leona Lanneskog 2/19
        Sophia Östgren 16/19

Ungdom15B2:    Kajsa Krebs 1/14  (Grupp 1)

Ungdom15B2: Louise Collin 7/20 (Grupp 2)

Junior B1:     Nathalie Labar 1/5

SASK-trofén 5 december
Ungdom15B2:    Louise Collin 3/5

Minior C4:    Fanny Johansson 5/13

Ungdom13C2: Emma Strindefjord 5/12
        Viveca Nyberg 7/12

Ungdom15C1:    Melissa Kahvand 4/7

Ungdom15C2:    Tiara Heimer 5/8
        Ida Leufvén 5/8

Ljuskristallen, A-tävling, 5-6 december
Minior A:    Mandalay Malmberg 3/17
        Tyra Berglund 4/17

Svenska mästerskapen, 9-13 december
Ungdoms-SM:    Anja Liedholm 4/18
Riksmästerskapet för flickor: Leia Lanneskog 4/18

Gull-Olle, A-serien, 9-10 januari 2016
Minior A:    Mandalay Malmberg 1/26
        Tyra Berglund 5/26
        Julia Johansson 6/26

Isidor, klubbtävling, 9-10 januari
Minior B:    Leona Lanneskog 1/17

Ungdom 13B:    Linnea Gren Groer 7/14

Junior B1:    Nathalie Labar 1/7


Boo-cupen, klubbtävling, 16-17 januari
Minior B:    Leona Lanneskog 1/17
        Sophia Östgren 17/17

Ungdom 13B:    Linnea Gren Groer 2/13 (grupp 2)

Ungdom15B2:    Kajsa Krebs 1/15 (grupp 1)

Ungdom15B2: Louise Collin 4/16 (grupp 2)

Junior B2:     Lena Brolin 10/13

Drevvikenstjärnan 17 januari
Ungdom C:     Ida Leufvén 3/9
        Emma Strindefjord 4/9
        Tiara Heimer 5/9

DIF-piruetten 23 januari
Minior C1:    Filippa Montan 3/12
        Agnes Tiderius 5/12
        Maja Rosenberg 7/12
        Elsa Wedelin 7/12

Minior C2:     Emilia Ingemansson 4/12

Minior C3:    Fanny Johansson 1/11
        Molly Håkansson 6/11

Ungdom C2:    Viveca Nyberg 7/13

Ungdom C3:    Melissa Kahvand 8/14

Hallsbergstrofén, Elitserien, 23-24 januari
Ungdom 13:    Leia Lanneskog 3/26
        Cicilia Kassan 24/26

Uppsala, Elitserien, 30-31 januari
Junior Herr:    Victor Liljefors 5/5

Ungdom 15:    Anja Liedholm 1/26

Tyresöstjärnan 31 januari
Minior C1:     Maja Rosenberg 6/15
        Elsa Wedelin 8/15
        Emilia Ingemansson 8/15

Minior C2:    Filippa Montan 8/15
        Agnes Tiderius 8/15

Ungdom13C1:    Emma Strindefjord 5/13
        Lovisa Frygner 7/13

Ungdom 15C:    Tiara Heimer 5/9

Torvallatrofén 6 februari
Minior C1:    Fanny Johansson 6/10

SASK-skäret, Elitserien, 13-14 februari
Ungdom 15:     Anja Liedholm 1/24

Ungdom 13:    Leia Lanneskog 5/29
        Cicilia Kassan 20/29

Djursholmsstjärnan 13-14 februari
Junior B2:     Eugenie Collin 3/5 (specialpris för fina piruetter)

Minior C4:    Maja Rosenberg 1/14
        Filippa Montan 4/14
        Emilia Ingemansson 8/14
        Agnes Tiderius 8/14

Minior C5:     Elsa Wedelin 7/12 (specialpris för fin bielmanpiruett)

Ungdom13C3:    Emma Strindefjord 2/12

Ungdom15C2:    Tiara Heimer 3/12

DM Stockholm, 19-21 februari
Minior A:    Julia Johansson 2/12
        Mandalay Malmberg 3/12
        Tyra Berglund 4/12

Ungdom 13A:    Cicilia Kassan 10/35

Saltsjöbadsskäret, klubbtävling, 28 februari
Minior B:    Leona Lanneskog 1/28
        Sophia Östgren 22/28

Ungdom 13B:    Linnea Gren Groer 4/25

Ungdom15B2:    Louise Collin 5/19

Skate Malmö, interclubtävling, 11-13 mars
Advanced Novice Older:     Anja Liedholm 1/30

Advanced Novice Younger:    Leia Lanneskog 1/19

Basic Novice:        Mandalay Malmberg 5/24

Cubs:            Tyra Berglund 2/18
            Julia Johansson 3/18
            Leona Lanneskog 4/18

Ältastjärnan 12-13 mars
Minior C3:    Maja Rosenberg 2/16
        Filippa Montan 5/16
        Ellen Trotzig 9/16
        Agnes Tiderius 9/16

Minior C4:    Nellie Hammarbäck 8/15
Emilia Ingemansson 8/15

Minior C6:     Saga Rosenberg 8/15

Minior C7:    Elsa Wedelin 8/16

Ungdom13C1:    Emma Strindefjord 2/10

Ungdom13C2:    Viveca Nyberg 7/12

Ungdom13C3:    Lovisa Frygner 7/13

Ungdom15C2: Tiara Heimer 8/16

Ungdom15B2: Louise Collin 2/12
        Kajsa Krebs 3/12

Midwinter Trophy, A-serien, 19-20 mars
Minior A:    Tyra Berglund 2/16
        Mandalay Malmberg 3/16
        Julia Johansson 4/16

Stockholm Cup B Final 19-20 mars
Minior B:    Leona Lanneskog 1/17

Ungdom 13B:    Linnea Gren Groer 3/16

Ungdom15B2:    Kajsa Krebs 6/18
        Louise Collin 9/18

Junior B2:    Eugenie Collin 7/16

Junior B1:    Nathalie Labar 2/5

Stockholm Cup C Final 19-20 mars
Minior C2:    Emilia Ingemansson 7/13

Minior C3:     Maja Rosenberg 8/15
Filippa Montan 8/15

Minior C4:    Fanny Johansson 8/15

Ungdom 13C:    Emma Strindefjord 8/15

Elitseriefinal 9-13 april:
Ungdom 15:     Anja Liedholm 4/8
Ungdom 13:    Leia Lanneskog 4/8

Rooster Cup Courbevoie, Frankrike, 22-24 april
Advanced Novices Girls:    Anja Liedholm 4/21

Ice Star Cup, Estland, 29 april-1 maj
Chicks Axel:    Julia Johansson 2/19

Cubs:        Tyra Berglund, 7/22
        Leona Lanneskog 12/22

Basic Novice A:    Mandalay Malmberg 5/20
           

Uppdaterad: 02 OKT 2016 21:10 Skribent: Mona Lanneskog

 

 

Postadress:
Stockholms KK - Konståkning
Ordf. Mona Lanneskog, Ängbyhöjden 20
16850 Bromma

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info