Hoppa till sidans innehåll

Resultat 17/18


Stjärntävling Länna Sport Trofé 10 – 11/3
Minior C:
Kenza Sarenbrant
Ella Waller Nilsson
Hilda Carozza
Aline Wistam
Lucy Futter
Lilly Flisberg
Alexandra af Klercker

Ungdom13 C Pojkar:
Alexander Lorentzson 1/1

Ungdom 15C:
Kharma Sarenbrant 5/13

Junior C:
Melissa Kahvand 5/9


Klubbtävling Ältacupen 10-11/3

Minior B:
Linnea Flisberg 4/17  21.59p

Ungdom 13B:
Agnes Tiderius 14/15  15.33p

Ungdom 15B2:
Agnes Odin 6/18  19.57p

Elitserietävling, Linköping 17-18 februari
U13 flickor:
Tyra Berglund 5/26 79.30p
Julia Johansson 6/26 75.72p
Mandalay Malmberg 10/26 71.62p
Leona Lanneskog 12/26 71.30p

U15 flickor:
Leia Lanneskog 7/25 80.5p

Junior damer:
Klara Arell 6/30 108.71p

Klubbtävling, DjursholmsTrofén, 17-18 februari
Minior B:
Linnea Flisberg 4/13 19.62p

Ungdom13B, grupp 1:
Maja Rosenberg 12/20 17.92p
Agnes Tiderius 19/20 14.36p

Ungdom13B, grupp 2:
Fanny Johansson 11/15 17.45p

Ungdom15B2:
Agnes Odin 6/13 18.95p

JuniorB2:
Tiara Heimer 12/14 15.68p


Vigganskäret, Viggbyholm 18/2
Minior stjärnklass, grupp1:
Alexandra af Klercker
Hilda Carroxa Demirtas
Lucy Futter

Ungdom 13G Stjärnklass:
Alexander Lorentzson

Ungdom 15 Stjärnklass:
Kharma Sarenbrant   3/5


A-tävling, MavalaTrofén, Lidingö 10-11 februari
Ungdom 13A:
Sophia Östgren 1/25 70.39p

Ungdom15A:
Emelie Flisberg 1/14 69.11p
Linnéa Gren Groer 6/14 64.78p

SKK-Pokalen 3-4 februari:
Minior C:
Ella Waller Nilsson
Hilda Carozza
Vanessa Svensson
Aline Wistam
Fanny Hoffman
Lucy Futter
Katinka Krebs
Lilly Flisberg
Alexandra af Klercker

Ungdom 13G Stjärnklass:
Narisalla Asante

Ungdom 13 Stjärnklass:
Ellen Trotzig  5/11

Ungdom 15 Stjärnklass:
Kharma Sarenbrant 2/7


Klubbtävling, Sveaskäret 3-4 februari
Minior B, grupp 1:
Tintomara Eklund-Aspe 10/16 18.24p
Lisa Wedelin 15/16 13.24p

Miniorer B, grupp 2:
Elsa Wedelin 2/15 20.41p
Linnea Flisberg 4/15 19.31p
Filippa Montan 11/15 16.49p

Ungdom 13B yngre:
Maja Rosenberg 11/22 17.78p

Junior B2:
Louise Collin 4/11 22,34p

Junior B1:
Kajsa Krebs 4/9 50,25p


A-tävling, St Helena Trophy, Skövde, 3 februari

Emilia Ingemansson 7/14 24.44p


A-tävling, Draktrofén, Sundsvall, 27-28 januari

Emelie Flisberg 4/11 67.65p

Stjärntävling, EIF-stjärnan 28 januari
Minior C stjärnklass:
Lilly Flisberg
Fanny Hoffman
Katinka Krebs
Aline Wistam
Alexandra Af Klercker
Lucy Futter

Elitserietävling, Österåker 20-21 januari
U13 flickor:
Julia Johansson 4/27 75.78p
Tyra Berglund 7/27 74.11p
Leona Lanneskog 10/27 71.67p
Mandalay Malmberg 11/27 71.21p

U15 flickor:
Leia Lanneskog 6/25 79.02p

Junior damer:
Klara Arell 6/31 106.75p

Stjärntävling, Tyresöstjärnan 20 januari
Minior C stjärnklass:
Lilly Flisberg
Lucy Futter

Ungdom 13 stjärnklass G:
Alexander Lorentszon

DM/Isrosen 5-7 januari
Minior A flickor:
Emilia Ingemansson 9/14 25.78p

U13 flickor:
Julia Johansson 2/30 71.49p
Leona Lanneskog 3/30 70.18p
Mandalay Malmberg 4/30 70.17p
Sophia Östgren 5/30 66.11p
Tyra Berglund 8/30 62.33p
Molly Håkansson 18/30 51.04p

U15 flickor:
Emelie Flisberg 7/31 70.44p
Linnéa Grén Groer 12/31 66.28p

SM 13-17 december
RM Flickor:
Julia Johansson 5/18 77.06p
Leona Lanneskog 6/18 74.27p
Tyra Berglund 9/18 70.81p
Mandalay Malmberg 12/18 67.07p
USM Flickor:
Leia Lanneskog 7/18 78.54p

JSM Damer:
Alessia Hägg 8/18 97.44p
Klara Arell 13/18 94.15p
Anja Liedholm 15/18 88.76p

Klubbtävling, Länna Sport Pokalen 9-10 december
Miniorer B:
Elsa Wedelin 3/16 24.17p
Linnea Flisberg 6/16 20.71p

Ungdom 13B yngre:
Maja Rosenberg 7/18 21.21p
Agnes Tiderius 12/18 18.08p

Ungdom 13B äldre:
Fanny Johansson 14/18 18.50p

Junior B2:
Louise Collin 3/17 24,81p

A-tävling, Roslagstrofén 3-4 december
U13 flickor:
Sophia Östgren 1/24 70.08p

U15 flickor:
Emelie Flisberg 7/23 68.8p
Linnéa Grén Groer 9/23 67.25p


Stjärntävling, Adventsskäret 26 november
Minior C stjärnklass:
Lilly Flisberg
Fanny Hoffman
Katinka Krebs
Aymara Macquet
Aline Wistam
Alexandra Af Klercker
Lucy Futter
Vanessa Svensson

U13 G:
Narissala Asante
Billie Axell

U15:
Kharma Sarenbrandt 4/12

Klubbtävling, EIF-piruetten 25-26 november
Minior B, grupp 1:
Linnea Flisberg 9/15 17.05p

Minior B, grupp 2:
Elsa Wedelin, 6/14, 21.37p
Tintomara Eklund Aspe 9/14 17.82p

U13 B:
Molly Håkansson 1/23, 25.52p
Maja Rosenberg 14/23, 19.50p
Fanny Johansson 22/23, 16.55p
Agnes Tiderius 23/23, 15p

U15 B:
Agnes Odin 6/16, 20.93p

Junior B1:
Kajsa Krebs 3/15 53.26p


Elitserietävling, Karlskrona 11-12 november
U13 flickor:
Mandalay Malmberg 9/25 70.61p
Tyra Berglund 11/25 68.28p
Julia Johansson 12/25 66.91p
Leona Lanneskog 14/25 66.11p

U15 flickor:
Leia Lanneskog 6/26 80.16p
Cicilia Kassan 20/26 67.50p

Junior damer:
Klara Arell 7/31 98.40p
Alessia Hägg 22/31 83.45p


Stjärntävling, Salemstjärnan 11 november
Minior C stjärnklass:
Lilly Flisberg
Alexandra Af Klercher
Katinka Krebs
Lucy Futter

Ungdom 13C stjärnklass:
Alexander Lorentzon

Stjärntävling, Monsterstjärnan 28 oktober
Minior C stjärnklass:
Lilly Flisberg
Alexandra Af Klercher
Katinka Krebs

Ungdom 13C stjärnklass:
Alexander Lorentzon


Klubbtävling, Österskäret 21-22 oktober
Minior B, grupp 1:
Elsa Wedelin 6/12 18.93p
Filippa Montan 7/12 18.21p

Minior B, grupp 2:
Emilia Ingemansson 2/13 26.55p
Tintomara Eklund Aspe 7/13 20.18p
Linnéa Flisberg 9/13 19.91p

U13 B, grupp 1:
Molly Håkansson 2/18, 24.67p
Maja Rosenberg 16/18, 16.49p
Agnes Tiderius 17/18, 16.29p

U13 B, grupp 2:
Fanny Johansson 18/19, 16.96p

U15 B:
Agnes Odin 5/18, 22.14p

Junior B1:
Kajsa Krebs 4/10 50p

 

Elitserietävling, Borås 14-15 oktober
U13 flickor:
Julia Johansson 5/23 71.89p
Mandalay Malmberg 7/23 70.29p
Leona Lanneskog 14/23 62.51p
Tyra Berglund 16/23 61.12p

U15 flickor:
Leia Lanneskog 5/28 84.64p
Cicilia Kassan 20/28 67.47p

Junior damer:
Alessia Hägg 5/35 109.04p
Anja Liedholm 8/35 99.12p
Klara Arell 11/35 96.42p

 

A-tävling, NKPG-trofén, Norrköping 30/9-1/10
U15 flickor:
Emelie Flisberg 3/19 68.42p
Linnéa Grén Groer 11/19 59.45p

 

A-tävling, Tyresö-cupen 16-17 september
U13 flickor:
Sophia Östgren 3/15 57.82p

U15 flickor:
Emelie Flisberg 2/15 66.8p
Linnéa Grén Groer 9/15 56.66p

 

Elitserietävling, Luleå 09-10 september
U13 flickor:
Mandalay Malmberg 6/23 69.30p
Tyra Berglund 9/23 63.77p
Leona Lanneskog 10/23 63.64p
Julia Johansson 15/23 60.33p

U15 flickor:
Leia Lanneskog 10/28 73.22p
Cicilia Kassan 21/28 66.34p

Junior damer:
Alessia Hägg 3/35 107.72p
Klara Arell 7/35 100.61p
Anja Liedholm 8/35 99.84p

 

Uppdaterad: 16 MAR 2018 21:25 Skribent: Lisa Tönnerfors
Epost: Adressen Gömd

 

 

Postadress:
Stockholms KK - Konståkning
Ordf. Mona Lanneskog, Ängbyhöjden 20
16850 Bromma

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info